pl | en

Mission - seria MX

Firma Mission przedstawia nową serię kolumn głośnikowych MX. Każdy głośnik, który wchodzi w skład nowej serii MX, został zaprojektowany po to, aby zapewnić maksymalną jakość dźwięku przy minimum nakładów. Co w praktyce oznacza, iż jest to seria, specjalnie dopasowana do współczesnego stylu życia. Każdy model z serii MX, został skonstruowany w taki sposób, aby użytkownik mógł doświadczyć doskonałego brzmienia w szczególności wtedy, gdy głośnik umieszczony jest blisko ściany, co pozwala na łatwe usytuowanie kolumn w każdym, typowym pomieszczeniu.

MX to seria zaprojektowana po to, aby dostarczać poprawny balans dźwięku zarówno w osi jak i poza nią, przy pomocy zintegrowanego, potrójnego falowodu, który optymalizuje dyspersję fal. Zarówno głośnik basowy jak i ten z średniego zakresu, posiadają kształt stożka oraz zaawansowany skład włókien, co zapewnia doskonałą wytrzymałość i sztywność głośników. Głośniki zaopatrzone zostały również w klasyczną 25 mm jedwabną kopułkę głośnika wysokotonowego firmy Mission oraz wyrafinowaną zwrotnicę. Tradycyjnie, modele podstawkowe skonstruowane przez firmę Mission, posiadają głośnik wysokotonowy umieszczony poniżej głośnika średnio/wysokotonowego, dopasowany w osi pionowej. Dodatkowo, poprzez umieszczenie głośnika wysokotonowego poniżej poziomu ucha, odległość jaką musi pokonać dźwięk tej częstotliwości jest dłuższa niż ta, z głośnika średnio/wysokotonowego. Tak jak kopułka głośnika wysokotonowego, kopułka stożka głośnika średnio/wysokotonowego, została fizycznie wysunięta do przodu. Różnica występuje jedynie w długości drogi jaką ma do pokonania dźwięk i przyczynia się ona do wyrównania odległości akustycznych. Podobnie jest w dwu-drożnych kolumnach wolnostojących MX-3 i MX-4, gdzie głośnik wysokotonowy usytuowany został pomiędzy podwójnym głośnikiem średnio/niskotonowym, w konfiguracji D'Appolito. Natomiast MX-5 to prawdziwie trójdrożny system, z głośnikiem wysokotonowym usytuowanym pomiędzy pojedynczym głośnikiem średniotonowym oraz dwoma głośnikami niskotonowymi.

Każdy model z serii MX, został zaprojektowany tak aby generować wysokiej jakości dźwięk. Cała seria głośników, została dodatkowo zaopatrzona w maskownicę, zapewniającą ochronę membran głośnikowych. Oczywiście, kolumny brzmią najlepiej gdy grill jest usunięty, jednakże skutkuje to narażeniem podzespołów kolumny na uszkodzenia. Dlatego też, głośniki z serii MX zostały celowo zestrojone do grania z założoną maskownicą, (między innymi dzięki wbudowanym falowodom), dzięki czemu zwiększa się zarówno funkcjonalność jak i estetyka kolumn. Głośniki MX charakteryzują się „ostrym", nowoczesnym wyglądem, pozostającym w zgodzie z tradycyjnym designem firmy Mission. Skupia się on na kluczowym połączeniu doskonałej skali tonalnej oraz eleganckiego drewnianego wykończenia. Dzięki temu, wszystkie głośniki z serii MX, idealnie dopasują się do wnętrza w Twoim domu.

Wszystkie głośniki mogą być wykorzystywane w systemie single lub bi-wired (bi-wiring jest zalecany do optymalnej pracy głośników), natomiast dolna część głośników podłogowych może zostać napełniona suchym piaskiem, w celu zwiększenia stabilności oraz po to, aby zapewnić dodatkowe tłumienia obudowy, a tym samym dalszą poprawę krótkotrwałej reakcji.

Ceny:
MXs: 245 zł
MX1: 375 zł
MX2: 475 zł
MX3: 775 zł
MX4: 1 075 zł
MX5: 1 375 zł
MXc1: 575 zł
MXc2: 775 zł

Źródło: Audio Klan