pl | en

ODSZEDŁ TOMMY JENVING – ZAŁOŻYCIEL I PREZES SUPRA CABLES

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy złe wieści ze Szwecji: w dniu 10 listopada 2011 roku zmarł Tommy Jenving - założyciel i prezes firmy Supra.
Niewielu z nas wie jak wiele świat audio mu zawdzięcza. W 1976 r. Tommy wprowadził na rynek audio pierwsze kable głośnikowe SUPRA Classic 2.5, a tym samym pojęcie kabli głośnikowych. Ta koncepcja wstrząsnęła światem hi-fi i wyznaczyła nowy kierunek jego rozwoju. Ekran Nylon, Supra SWIFT, Supra Ply, Supra EFF-I, LoRad, Supra Sword, rekordowo długie kable HDMI, kątowe HDMI, przedłużacz HDMI, kierunkowość kabli, a ostatnio CAT Supra 7 +, Supra Quadrax, Supra USB to tylko niektóre z koncepcji Tommy'ego.
Doświadczenie i zaangażowanie przyniosły mu wiele nagród. W 2008 otrzymał Nagrodę Arken za “Całokształt osiągnięć”, za wkład i zasługi dla szwedzkiego przemysłu Hi-Fi w ciągu ostatnich, ponad trzydziestu lat. W 2009 Tommy został wybrany przez prestiżowe czasopismo „Hi-fi & Musik” "największą szwedzką osobowością w branży Hi-Fi".
Produkty Supry stale zdobywają uznanie w branży Hi-Fi i High End na całym świecie, lecz dla Tommy'ego najważniejsze było rzetelne traktowanie użytkowników jego produktów. To w trosce o nich wprowadził znane z katalogów Supry wyrażenie " No Nonsense Design" mówiące, że jakość produktów Supra jest wewnątrz a nie na zewnątrz, że w cenie każdego produktu Supra zawarte jest maksimum wiedzy i nowoczesnej technologii bez niepotrzebnych rozdmuchanych ideologii.
Mieliśmy zaszczyt i przyjemność znać Tommy'ego od wielu lat. Pozostanie w naszej pamięci jako wybitny Specjalista i dobry Człowiek.

Źródło: Best Audio