pl | en

Kolumny głośnikowe Advance Acoustic ELYSEE EL 300

Advance Acoustic ELYSEE EL 300 to bezpośredni następca flagowego modelu z serii ELYSEE – EL 250. Wizualnie podobna bryła zawiera jednak zupełnie inne komponenty. W trójdrożnej konstrukcji zastosowano nowy boczny głośnik basowy (25 cm) z aluminiowym koszem, teraz o znacznie wyższej skuteczności. W 17 cm głośniku średniotonowym zastosowano nową, sztywniejszą membranę i zmodyfikowany korektor fazy. Natomiast za tony wysokie odpowiada również całkiem nowa konstrukcja z 25 mm kopułką ceramiczną.
Znany z poprzednich modeli Advance Acoustic Elysee opatentowany system BSW (BREAKING STATIONARY WAVE) został zmodyfikowany i dostosowany do nowego użebrowania obudowy.
BSW polega na umieszczeniu wewnątrz obudowy ruchomego elementu, który w aktywny sposób przełamuje tworzące się fale. Ten owalny element, któremu konstruktorzy nadali nazwę "ove", zawieszony jest na lince przymocowanej do górnej ścianki obudowy. Wykonuje on nieustannie oscylacyjne ruchy wymuszone zmianami ciśnienia w obudowie kolumny.
Dzięki ciągłej zmianie położenia w stosunku do ścian obudowy, ove rozbija fale zmieniając ich trajektorię i nie pozwalając na powstawanie szkodliwych fal stojących. Rozwiązanie to wpływa znacząco na poprawę transmisji całego zakresu częstotliwości.
Nowe Elysee EL 300 posiadają imponującą skuteczność 93 dB i szerokie pasmo przenoszenia: 25 Hz - 27 kHz. Zalecana moc wzmacniacza jaką podaje producent przy impedancji kolumn 8 Ω to zakres 30-300 W. Kolumny są dostępne w wykończeniu czarnym lakierem fortepianowym.

Cena 11 900 zł

Źródło: Best Audio