pl | en

DIVINE ACOUSTICS ELECTRA2 - NAJNOWSZY MODEL WOLNOSTOJĄCYCH KOLUMN GŁOŚNIKOWYCH

Electra2 kolumny z eleganckimi, płaskimi obudowami. Zaprojektowano je zgodnie z systemem CRCdesign, w którym wszystkie elementy i materiały konstrukcyjne dobrane są tak, aby współpracowały z głośnikami i razem z nimi tworzyły ostateczny efekt brzmieniowy. Obudowy stoją na stabilnym, owalnym cokole, zaprojektowanym w sposób umożliwiający swobodną pracę podwójnego wylotu bas-refleks zlokalizowanego na dolnej ściance.

Tony niskie i średnie przetwarza głośnik, którego parametry można określić jako wyczynowe. Jego celulozowa membrana waży mniej niż 9 gramów, a mimo to, ten 13 cm (5,5”) głośnik ma rezonans własny poniżej 40 Hz, relatywnie wysoką efektywność (88 dB) i bardzo dobre charakterystyki impulsowe. Takie właściwości posiada niewiele głośników, nawet znacznie większych od tych zastosowanych w kolumnach Electra2.

Jak mówi producent, głośnik wyposażono w system BAD, który w połączeniu z jego parametrami, pozwolił na uzyskanie ciepłego i naturalnego brzmienia z dużą ilością szczegółów w zakresie średnich tonów oraz zaskakująco szybkim i wypełnionym zakresem basowym.

Tony wysokie przetwarzane są przez lekką jedwabną kopułkę o średnicy 20 mm napędzaną podwójnym magnesem neodymowym. Głośnik ten także wyposażono w system BAD, który poprawił odtwarzaną przestrzeń i nadał gładkości brzmieniu wysokich tonów. Oba głośniki osłonięte są metalowymi maskownicami.

„Sercem” Electry2 jest całkowicie na nowo zaprojektowana zwrotnica z filtrami drugiego rzędu i korekcjami impedancji. Układ filtrów korzysta z opracowanych przez Divine Acoustics systemów SGP oraz RFpath. Pierwszy z nich skupia masę całego układu w jednym punkcie, skraca drogę sygnału i umożliwia właściwe i szybkie rozładowywanie kondensatorów. System RFpath natomiast umożliwił całkowitą rezygnację z rezystorów szeregowego i równoległego w torze głośnika wysokotonowego. Poprawiło to znacząco szczegółowość brzmienia oraz możliwości tworzenia przez Electrę2 sugestywnej przestrzeni wokół instrumentów. Sygnał do głośników biegnie kablami z miedzi OFC o ściśle określonych długościach, dobranymi pod względem brzmienia zestawu. Kolumny dostępne są w sześciu wariantach wykończenia: heban, venge, zebrano, macassar, oliwka, śliwa. Boki, cokół oraz pozostałe elementy pokryte są czarną ekoskórą.

Electra2 to kolumny stereo odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni od 9 do 20 m2, przeznaczone do współpracy ze wzmacniaczami tranzystorowymi i lampowymi o mocy nominalnej 3-60 W. Mogą być także zestawem głównym – przednim w systemie kina domowego (reszta elementów zestawu dołączy do oferty niebawem). Kolumny wykonywane są całkowicie ręcznie. 5 lat gwarancji.

Sugerowana cena detaliczna za parę (w Polsce): 3600 zł

Źródło: Divine Acoustics