06 Październik 2021

Yamaha YH-L700A i TW-E3B

Yamaha zaprezentowała dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych – YH-L700A i TW-E3B

Źródło: Audio Klan

→ SŁUCHAWKI

Oferta Yamahy poszerzyła się o dwa nowe bezprzewodowe modele słuchawek – nauszny YH-L700A, z dźwiękiem 3D i zaawansowanym układem ANC, oraz True Wireless TW-E3B.

Jak czytamy w materiałach prasowych, projektanci dołożyli wszelkich starań, aby „zoptymalizować wrażenia odsłuchowe pod kątem każdego użytkownika, odzwierciedlając ideę zapewnienia jak najbardziej wiarygodnego dźwięku”.

yamaha_yh-l700a

3D

Nauszne słuchawki YH-L700A mogą pochwalić się szeregiem podobnych rozwiązań technicznych do tych, które znajdziemy we wcześniej wprowadzonych na rynek słuchawek YH-E700A. Elementem wyróżniającym nowy model YH-L700A jest technika 3D Sound Field z możliwością śledzenia ruchów głowy. Pozwala ona przetworzyć dowolny materiał stereo z praktycznie każdego źródła, w tym z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android, w jeden z siedmiu dostępnych trybów dźwięku 3D. Tym samym tradycyjny, dwukanałowy odsłuch zamienia się w 360-stopniowe pole dźwiękowe.

Z kolei funkcja śledzenia ruchów głowy sprawia, że brzmienie jest w czasie rzeczywistym dopasowywane do położenia głowy słuchacza względem urządzenia odtwarzającego materiał audio. Efektem jest, jak czytamy, niezwykle realistyczny dźwięk, dzięki któremu wraz z trybem 3D Sound Field można odnieść wrażenie, „jakby rzeczywiście było się w samym centrum muzycznych wydarzeń”.

Yamaha TW-E3B

Druga z nowości Yamahy to bezprzewodowe słuchawki dokanałowe.  TW-E3B wyposażono w tryb Listening Care, który umożliwia odsłuch pełnego zakresu dźwięku nawet przy niskich ustawieniach głośności.

yamaha-tw-e3b

Ponadto konstrukcja ta wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, długim czasem pracy baterii, wodoodpornością oraz wbudowanym modułem Bluetooth 5.0 z obsługą kodeka Qualcomm aptX.

Słuchawki True Wireless TW-E3B są o 25 proc. mniejsze niż poprzednia generacja. Inżynierowie wyposażyli je w poprawiony panel dotykowy do sterowania głośnością, odtwarzania muzyki i połączeniami telefonicznym oraz aktywowania asystenta głosowego. Poszczególne funkcje można aktywować też poprzez aplikację Yamaha Headphones Controller.

TW-E3B-Blue

Wraz ze słuchawkami dostarczane są wkładki dokanałowe w czterech rozmiarach (XS/S/M/L) oraz ulepszone w stosunku do poprzednika etui ładujące.

Cena i dostępność

Oba modele Yamahy są już dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna słuchawek nausznych z ANC YH-L700A wynosi 2599 zł, natomiast słuchawki True Wireless TW-E3B kosztują 459 zł.

europe.YAMAHA.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
słuchawki

Więcej o...
YAMAHA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer