09 Lipiec 2021

Soundedit ‘21 – Fortepiany Wolności

Baśniowy koncert w Parku Źródliska

Źródło: Soundedit

→ FESTIWAL

Najstarszy łódzki park, to idealna scenografia dla kameralnego, fortepianowego koncertu. Ogród Spacerowy – bo tak brzmiała jego pierwotna nazwa – powstał w 1840 r. W Białej Altanie (Park Źródliska I) wystąpi Witold Janiak – wybitny łódzki pianista. Zaprezentuje program „Bajeczki z Łodzi i nie tylko”, interpretując melodie bajkowe i baśniowe.


FW21_Janiak_press23


Witold Janiak – pianista i organista jazzowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykłada fortepian jazzowy, harmonię i improwizację w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest zdobywcą wielu branżowych nagród, występował z czołówką polskich muzyków, m.in.: Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą, Krzysztofem Ścierańskim, Adamem Rymarzem, Michałem Kobojkiem, Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.

Bezustannie koncertuje, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wydał sześć autorskich płyt. Artysta jest również autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba”. Libretto napisał Krzysztof Galocha, a utwory łączą elementy jazzu i polskiej muzyki ludowej. Brał udział w słynnym projekcie „Koncert na 21 fortepianów”. Dwukrotnie koncertował solo w Sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

W najbliższą niedzielę (11 lipca) w Parku Źródliska, o godz. 12.00 znakomity łódzki pianista – Witold Janiak zaprezentuje utwory pod wspólnym tytułem: „Bajeczki z Łodzi i nie tylko”. Pianista wykona utwory z bajek: „Miś Uszatek”, „Przygody misia Colargola”, „Akademia Pana Kleksa” i innych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy mają nadzieję, że taki gustowny występ będzie atrakcją dla dzieci i miłym wspomnieniem dla rodziców.

FW21_logo

Projekt, w którym kameralne, fortepianowe koncerty odbywają się w przestrzeni miejskiej, został zainicjowany przez Festiwal Soundedit w 2018 r. „Fortepiany Wolności” to impreza towarzysząca 13. edycji Festiwalu. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Zadanie „Fortepiany Wolności” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

SOUNDEDIT.pl

Tekst: mat. prasowe

Zdjęcia: Wojtek BryndelWięcej o...
FESTIWAL

Więcej o...
SOUNDEDIT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer