03 Sierpień 2021

Young Arts Festival 2021 – zaproszenie

Edycja live festiwalu Young Arts Festival 2021

Źródło: Young Arts Festival

→ FESTIWAL

Zeszłoroczna edycja Young Arts Festival odbyła się w domenie hybrydowej i gościli na niej Artur Lesicki z Markiem Napiórkowskim, Atom String Quartet oraz wirtualnie ze swojego londyńskiego studia ulubieniec Quincy’ego Jonesa i objawienie świata jazzu- Jacob Collier. Tym razem, w dniach 26.08-29.08.2021 w Krośnie, koncerty odbędą się na żywo, a wśród gwiazd Jan Garbarek, Jakub Józef Orliński oraz Miuosh.

Jan Garbarek – czołowy głos skandynawskiej sceny jazzowej. Saksofonista, który przemierzył wiele muzycznych terytoriów począwszy od muzyki świata poprzez chorał gregoriański i szerokie spektrum muzyki improwizowanej. Jego obecność będzie dla nas tym ważniejsza, że wspomina on nasze okolice, jako korzenie swojej polskiej rodziny!

Jakub Józef Orliński wraz z orkiestrą Il Giardino d’Amore pod przewodnictwem charyzmatycznego skrzypka Stefana Plewniaka. Dodam tylko , że Jakub jest laureatem International Opera Award i szturmem zdobywa europejskie sceny. Projekt pod nazwą „Eroi– battalia tra strumento e la voce” to rewolucyjne podejście do muzyki Haendla i Vivaldiego, gdzie głos kontratenora jest przewodnikiem po  dramatycznych historiach antycznych bohaterów, orkiestra zaś nie tylko towarzyszy głosowi solowemu ale wręcz wchodzi z nim w muzyczny konflikt.

Miuosh – muzyk, balansujący na styku różnych brzmień, gatunków, stylów. Jego kolaboracje i zainteresowania wychodzą szeroko poza współczesną muzykę popularną, co zwieńczyły między innymi występy na scenie katowickiego NOSPR i najnowsza płyta nagrana z zespołem „Śląsk”. Koncert ten będzie ukłonem w stronę publiczności, która do tej pory nie gościła na festiwalach muzyki poważnej i improwizowanej.

YOUNGARTS.pl

www.facebook.com/YOUNGARTSFESTIVAL

Tekst i grafika: mat. prasoweWięcej o...
FESTIWAL

Więcej o...
Young Arts Festival

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer