18 Marzec 2021

Sony SRS-XB13

Sony zapowiada miniaturowy głośnik z systemem EXTRA BASS

Źródło: Sony Polska

→ GŁOŚNIK BLUETOOTH

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie bezprzewodowego głośnika SRS-XB13, łączącego małe wymiary z mocnym brzmieniem.

W skrócie

  • Miniaturowy głośnik będącym źródłem donośnego, dynamicznego dźwięku

  • Poręczny głośnik o trwałej konstrukcji z ułatwiającym noszenie wielofunkcyjnym paskiem

  • Wydajny akumulator na długie imprezy

Sony SRS-XB13 High Fidelity News (3)

Opis

Głośnik XB13 ma wytrzymałą obudowę i mimo małych wymiarów zapewnia, jak czytamy w materiałach prasowych, „mocny dźwięk w każdym miejscu”. Jest dostarczany z paskiem do zawieszenia na plecaku, na nadgarstku, a nawet pod parasolem na plaży. Jeśli głośnik ma być umieszczony wysoko, można obrócić go ku dołowi, kierując dźwięk prosto w stronę słuchaczy. Urządzenie jest na tyle małe, że można je zabierać wszędzie, by nie rozstawać się z ulubionymi nagraniami.

Technika

Miniaturowy głośnik XB13 wyposażono w system EXTRA BASS i procesor Sound Diffusion Processor. EXTRA BASS polega na połączeniu membrany biernej z pełnozakresowym głośnikiem. Cyfrowy procesor Sound Diffusion Processor rozszerza natomiast zasięg dźwięku.

Funkcjonalność

Łącząc bezprzewodowo dwa głośniki XB13, można uzyskać jeszcze mocniejszy dźwięk stereo. Głośnik ma wbudowany mikrofon, który pozwala wygodnie rozmawiać przez telefon w domu i na polu. Dzięki Google Fast Pair podłączanie zgodnych smartfonów i tabletów z systemem Android trwa dosłownie sekundy. Wystarczy włączyć głośnik, a znajdujący się w pobliżu smartfon sam zaproponuje połączenie, pozwalając natychmiast rozpocząć odtwarzanie muzyki.

Sony SRS-XB13 High Fidelity News (2)

Urządzenie jest dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, brązowoszarej, koralowej, szarobłękitnej i cytrynowej.

Dostępność

Głośnik SRS-XB13 będzie można nabyć od kwietnia tego roku.

www.SONY.net

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GŁOŚNIK BLUETOOTH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer