09 Sierpień 2021

Premium Sound dystrybutorem firmy Audel

Firm PREMIUM SOUND poinformowała o nowej marce w swojej dystrybucji

Źródło: Premium Sound

Kolumny włoskiej firmy Audel można będzie teraz posłuchać w sopockiej firmie Premium Sound Systemy Audio – Video.


Audel Magika verie sito(1)


Firma Audel powstała w 2007 roku. Pierwotną ideą projektanta Waltera Carzana było, jak czytamy w  materiałach prasowych, poszukiwanie synergii między światem high fidelity a światem wystroju wnętrz.

Pierwsze katalogi Audela zdecydowanie potwierdzały powyższe i dawały spore możliwości wyboru. Oferta podzielona była na dwie serie. Jedna miała za zadanie łączyć świat muzyki i sztuki użytkowej, druga skupiała się przede wszystkim na bezkompromisowej jakości dźwięku, a łączyło je wykorzystanie sklejki brzozowej.


Audel Nika MK3 - kolumny podstawkowe z linią transmisyjną_na stronę_2


Początkowo wybrano ten materiał ze względu na gust estetyczny, ale wkrótce inżynierowie Audela docenili znakomite właściwości akustyczne jakie oferuje ten materiał. Sklejka brzozowa gwarantuje idealną odpowiedź obudowy głośników, a także gwarantuje niesamowitą symetrię charakteru dwóch obudów stereo.

Przełom nastąpił w 2011 roku, kiedy Walter Carzan i inżynier Davide Ballo wspólnie przestudiowali odważną propozycję najmniejszego modelu w katalogu. Tak narodziła się Nika, dziś  występująca już w trzeciej odsłonie. Jest to niewielka kolumna z 3-calowym przetwornikiem, składająca się z komory odsprzęgającej o małej częstotliwości i długiego (prawie 60 centymetrów) kanału strojącego. W ten sposób częstotliwość rezonansowa jest obniżona, rezonanse wewnętrzne są zerowane, a powstawanie fal stojących jest zminimalizowane. W 2014 roku narodziła się pierwsza wersja modelu Malika.

symphonika5

W 2017 roku majątek Audel został całkowicie przejęty przez architekta Waltera Carzana.

Od teraz wszystkie wysiłki skupiają się na rynku high-end. Kilka patentów zostało opracowanych w celu dalszej optymalizacji potencjału konstrukcyjnego sklejki brzozowej. W 2018 roku zaprezentowane zostały wersje mk2 modeli Sonika, Magika i Malika.

www.AUDEL.it

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer