25 Lipiec 2021

Oyayde w salonie Q21

W ofercie salonu Q21 są od teraz okablowanie i akcesoria japońskiej firmy Oyayde

Źródło: Salon Q21

→ KABLE

Firma Oyaide, zanim jeszcze stała się Oyaide Electric. Co., Ltd., była na początku swego istnienia, czyli w 1952 roku, zwyczajnym sklepem audio w tokijskiej dzielnicy Akihabara (stolicy handlu elektroniką). Sklep będący własnością pana Kazuji Oyaide specjalizował się w sprzedaży kabli elektrycznych.

Produkty stricte audiofilskie zaczęły pojawiać się na początku lat 80-tych, na wyraźną prośbę klientów. Pierwszymi tego typu produktami Oyaide była listwa połączeniowa OCB-1 i przewód głośnikowy OR-800 zbudowany z miedzi OFC typu Litz o strukturze „Star-Quad”, czyli z czterech wiązek rozmieszczonych na planie krzyża.

Kable Oyaide produkowane są bez zmian przez długie lata. W 2008 swój debiut miał bardzo ciekawy srebrny interkonekt AR-910, zakończony srebrnymi wtykami XLR. Wersja RCA, o oznaczeniu AZ-910 pojawiła się w roku 2011. Pierwsza ciekawostka jest taka, że polskie recenzje tego przewodu (jako jedne z niewielu ), możemy znaleźć w internecie. Kabelten (w 3 wariantach długości) jest cały czas dostępny w sprzedaży.

Najciekawsze jednak jest to, że cały czas dostępny jest zaprezentowany po raz pierwszy w 1975 roku – przewód głośnikowy OR-800. Jest to oczywiście kolejna jego ewolucja, ale sama zasada budowy, jak i jedwab jako materiał izolacyjny – pozostały niezmienione.

W ofercie Oyayde jest około 50 produktów; od przewodów głośnikowych, przez interkonekty analogowe i cyfrowe, aż po przewody i listwy zasilające.

Od niedawna kable Oyaide są dostępne w Salonie Q21.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
kable

Więcej o...
Oyaide

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer