Musikproduktion Dabringhaus und Grimm (MDG) proponuje trzy nowe płyty, z nagraniami dzieł Arthura Honeggera, Antona Diabelli’ego oraz J. S. Bacha. MDG znana jest z przepięknego dźwięku swoich wydawnictw.
▌ Arthur Honegger (1892 – 1955)
Mélodies & Chansons
Holger Falk, Baritone
Steffen Schleiermacher, Piano
MDG 613 2203-2 | COMPACT DISC
Szwajcarski kompozytor Arthur Honegger był prawdopodobnie rajskim ptakiem wśród paryskich kompozytorów „Groupe des Six”. Fakt, że udało mu się połączyć prostotę, której żądał przede wszystkim Jean Cocteau, z fascynacją Wagnerem i Debussym, wskazuje na silną osobowość. Znajduje to również odzwierciedlenie w jego licznych kompozycjach piosenek i można go wspaniale doświadczyć w wyborze, którego dokonali Holger Falk i Steffen Schleiermacher na swoim najnowszym albumie, na którym znajdziemy wiele niespodzianek.
▌ Anton Diabelli (1781 – 1858)
Works for Flute and Guitar
Ouverture Der Barbier von Sevilla
Grande Sérénade op. 67 (1814)
Helen Dabringhaus, Flute
Negin Habibi, Guitar
MDG 903 2215-6 | SUPER AUDIO CD
Anton Diabelli stał się nieśmiertelny dzięki 33 wariacjI na temat walca Diabellego C-dur op. 120 Beethovena. Ale zapracowany kompozytor, aranżer, wydawca i menedżer muzyczny mogliby zrobić to również na odwrót: jego „Pot-Pourri z najpopularniejszych dzieł Beethovena” niektórym wielbicielom tytana może wydawać się świętokradztwem. Kiedy został napisany w 1817 roku, spotkał się z ogromnym oddźwiękiem. Helen Dabringhaus i Negin Habibi prezentują tę niezwykłą ucztę wraz z innymi utworami Diabellego na flet i gitarę – zabawną muzykę w najlepszym wydaniu!
▌ J. S. Bach (1685 – 1750)
Bach 21 Fantasie BWV 906
Partita 2 BWV 826
Französische Suite BWV 817
Englische Suite 6 BWV 811
Elisaveta Blumina, Piano
MDG 904 2232-6 | SUPER AUDIO CD
Albert Einstein mówił: Jeśli szukasz specjalnej formuły, znajdziesz ją u Jana Sebastiana Bacha. Dotyczy to nie tylko Sztuki fugi, Wariacji Goldbergowskich czy Pasji według św. Mateusza: tutaj Elisaveta Blumina prezentuje Bacha tanecznego w bardzo osobistym albumie fortepianowym inspirowanym legendarnym już fortepianem koncertowym Steinwaya „Manfred Bürki” z 1901 roku.
Nowe wydawnictwa dostępne są już na stronie firmowej wydawcy.
Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.