Firma LessLoss wprowadza do sprzedaży interkonekt analogowy i cyfrowy RCA z obróbką przewodników o firmowej nazwie Entropic Process.
Na powyższym zdjęciu widać, jak w nowym kablu ułożone są przewody. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z małych pojedynczych przewodów, które widać powyżej, jest indywidualnie emaliowany. Oznacza to, że nie ma połączenia elektrycznego między każdą żyłą, z wyjątkiem samych końców kabla, gdzie wykonane są zakończenia – taka konstrukcja nazywa się multi Litz.
W materiałach producenta czytamy:
„W rezultacie w każdym z małych splecionych wiązek, które widzimy powyżej, patrzymy na dwie wydłużone spirale. W sumie te dwie przeciwspolaryzowane spirale są osiowo zrównoważone (co oznacza, że dla każdego skrętu w prawo jest również powiązany i równie przewodzący skręt w lewo). Oznacza to również, że na dowolnej odległości dwie przeciwpolaryzowane cewki są tak blisko fizycznego nałożenia się, jak to możliwe (średnica jednego pasma to zaledwie 0,125 mm, co oznacza, że są one naprawdę cienkie jak włosy).
Dlaczego to jest ważne? Jest to ważne i ma wpływ na jakość dźwięku, ponieważ każdy przewód działa jak antena, indukując w nim fale elektromagnetyczne z otaczającego je powietrza. Ponieważ są one tak blisko siebie i są skręcone w przeciwny sposób, w zrównoważonej konstrukcji, indukowany szum jest następnie eliminowany na końcach kabla, gdy zakłócenia przenoszone zarówno przez prawą, jak i lewą cewkę przewodnika osiągają addycję elektryczną, znosząc się nawzajem.
Rezultatem jest bardzo cichy poziom szumów tła, z którymi sygnały nie wchodzą w interakcję. Zachowana w ten sposób czystość brzmienia jest czymś, czym można się zachwycać”.
Przewodniki te są poddane specjalnemu procesowi przyspieszającemu ich wygrzewanie (uporządkowanie struktury krystalicznej). Jak deklaruje producent, w ciągu pierwszych dwóch tygodni słuchania można dzięki niemu „skumulować” około 200 lat regularnego wygrzewania.
Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.