09 Lipiec 2015

JBL Xtreme

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: SUPORT

Oferta firmy JBL wzbogaciła się właśnie o kolejny głośnik Bluetooth – model Xtreme – skierowany dla osób ceniących sobie mobilność i łatwość w użytkowaniu urządzeń audio.

Xtreme wykorzystuje cztery aktywne przetworniki i dwie widoczne membrany pasywne JBL, zasilany jest zaś przez potężny akumulator litowo-jonowy o pojemności 10 000 mAh, który zapewnia nawet 15 godzin nieustannego  odsłuchu. Posiada ponadto dwa wyjścia USB do ładowania innych urządzeń. Model JBL Xtreme wykorzystuje również wbudowany głośnik z funkcją tłumienia zakłóceń i echa, dzięki czemu idealnie się sprawdza podczas połączeń konferencyjnych, a także technologię bezprzewodowego łączenia kilku głośników JBL Connect, która pozwala stworzyć własny system (stereo bądź wielokanałowy) łączący ze sobą wiele głośników wyposażonych w tę technologię.

Muzyka przesyłana jest do głośnika strumieniowo poprzez Bluetooth. Połączenie nawiązać mogą aż trzy smartfony czy tablety jednocześnie. Wbudowany zestaw głośnomówiący pozwala odbierać „krystalicznie czyste rozmowy” (jak zapewnia producent) z poziomu głośnika za dotknięciem jednego przycisku (słuchawki). Warto również odnotować, iż Xtreme jest urządzeniem odpornym na zachlapania wodą, dzięki czemu jego użytkownik nie musi martwić się gdy pada deszcz lub gdy głośnik zostanie niechcący oblany. Urządzenie to można nawet myć, pamiętając jedynie, by nie zanurzać go bezpośrednio w wodzie. Zastosowana w głośniku wzmocniona konstrukcja gumowa jest gustowna i trwała. Obudowa nowego głośnika od JBL-a jest dostępna w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym.

Specyfikacja techniczna:

Wersja Bluetooth: 4.1
Wsparcie dla: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2
Głośnik niskotonowy 2 x 63 mm
Głośnik wysokotonowy: 2 x 35 mm
Moc znamionowa: obwód bi-amp 2 x 20 W (tryb AC)
Pasmo przenoszenia: 70 Hz – 20 kHz
Stosunek sygnału do szumu: > 80dB
Zasilanie: 19V3A
Akumulator: Litowo-polimerowa (7,4 V, 5000 mAh)
Czas ładowania baterii: 3,5 h
Czas odtwarzania muzyki: do 15 godzin (rożni się w zależności od ustawień głośności i treści audio)
Jedno wyjście USB do zasilania: 1 x 2A
Dwa wyjścia USB do zasilania: 2 x 1A
Moc nadajnika Bluetooth: 0-4 dBm
Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2,402 – 2,480 GHz
Modulacja nadajnika Bluetooth: GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK
Wymiary (W x S x G): 126 x 283 x 122 mm

JBL Xtreme jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena wynosi 1299 zł.Więcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer