12 Kwiecień 2017

JBL PLAYLIST

GŁOŚNIK

Źródło: SUPORT

Firma JBL wprowadziła do sprzedaży nowy bezprzewodowy głośnik. Model Playlist charakteryzuje się współpracą z usługami Chromecast i Spotify Connect, oferując użytkownikowi dostęp do szerokiego archiwum nagrań.

Jak deklaruje Suport, polski dystrybutor marki, „dzięki wykorzystaniu sieci Wi-Fi użytkownicy mogą cieszyć się lepszą jakością audio niż za pośrednictwem Bluetooth”. Tym sposobem został również wyeliminowany problem konieczności bliskiego sąsiadowania głośnika i źródła. W przypadku modelu Playlist muzyka przesyłana jest bezpośrednio z chmury; głośnik zapewnia wsparcie dla najnowszej technologii 802.11AC na potrzeby bezprzewodowych sieci domowych i dwupasmowego połączenia Wi-Fi (2,4 i 5 GHz), czego efektem jest szybsze i stabilniejsze połączenie bezprzewodowe. Dodatkowo oferuje on możliwość odtwarzania muzyki z użyciem technologii Bluetooth lub złącza 3,5 mm. O przewadze głośnika Playlist nad konkurencją ma ponadto decydować obsługa dwóch funkcjonalności: Chromecast oraz Spotify Connect. Dzięki nim użytkownik szybciej i łatwiej może odtwarzać muzykę i obsługiwać urządzenie.

Zgodnie z deklaracjami Suportu, „JBL Playlist został zaprojektowany do pracy w dużych pomieszczeniach domowych, gdzie uzyskuje bezkonkurencyjną jakość brzmienia”. W tym celu wyposażono go m.in. w radiator pasywny dla uzyskania mocnego basu. Jego charakterystyczne, matowe wykończenie oraz grillowana maskownica mają z kolei gwarantować „świetny wygląd, który doskonale wpisze się w każde pomieszczenie”.

Głośnik dostępny jest w sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i białej. Jego cena detaliczna wynosi 799 zł.

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia: 60 – 20 000 Hz (-6 db)
Moc znamionowa: 2 x 15 W
Stosunek sygnał/szum: > 80 dB
Zasilanie: 100 – 240 V @ 50/60 Hz, 30 W
Zużycie energii w trybie uśpienia: < 2 W
Wersja Bluetooth: 4.2
Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2402 – 2480 MHz
Moc nadajnika Bluetooth: < 4 dBm
Moc nadajnika Wi-Fi dla 5 GHz: < 20 dBm (EIRP)
Moc nadajnika Wi-Fi dla 2,4 GHz: < 20 dBm (EIRP)
Wymiary produktu (S x G x W): 316 x 147 x 131 mm
Waga: 1120 gWięcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer