07 Październik 2018

JBL L100 CLASSIC

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: SUPORT

L100 Classic to najnowsza propozycja marki JBL dla każdego miłośnika nowoczesnego dźwięku i vintage’owego wyglądu. Na uwagę bez wątpienia zasługują charakterystyczne maskownice wykonywane z pianki Quadrex, będące hołdem dla oldschoolowego designu sprzętu audio minionych dekad.

Nowa wersja modelu L100, L100 Classic, została wyposażona w zupełnie nowe przetworniki i zwrotnice, dzięki czemu jest ona w stanie zaoferować dźwięk godny XXI wieku. Mowa tu między innymi o tytanowej kopułce wysokotonowej JT025Ti1, która – dzięki dopasowaniu do falowodu z soczewką akustyczną – zapewniać ma „optymalną integrację ze stożkowym przetwornikiem średniotonowym 105H-1 z membraną z czystej celulozy pokrytej polimerem”.

Ciekawie prezentuje się także 12-calowy głośnik niskotonowy JW300PW-8 z czystej celulozy, pracujący w obudowie typu bass-reflex. Jak deklaruje Suport, polski dystrybutor JBL-a, „zapewnia (on) mocny, poruszający bas przez pojedynczy skierowany do przodu port tubowy z rozszerzonymi końcam”.

Kolumny JBL L100 Classic są już dostępne w sprzedaży, a ich cena wynosi 18 798 zł.Więcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer