27 Luty 2017

JBL FLIP 4

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: SUPORT

JBL Flip 4 to najnowszy głośnik Bluetooth, który zasilił bestsellerową rodzinę Flip. Jak deklaruje firma Suport, polski dystrybutor marki JBL, model Flip 4 „zapewnia zaskakująco potężny dźwięk stereo” i ma predyspozycje, by stać się „towarzyszem na każdą pogodę”.

Najnowszy głośnik Bluetooth JBL-a jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym 3000 mAh, który zapewnia do 12 godzin nieprzerwanego odtwarzania dźwięku. Jako że głośnik jest w pełni wodoodporny (poziom wodoszczelności IPX7), powinien doskonale sprawdzić się w każdych warunkach atmosferycznych. Co więcej, producent wyposażył go dodatkowo w technologię tłumienia zakłóceń i echa, co ma zapewnić krystalicznie czyste rozmowy telefoniczne. Z kolei technologia JBL Connect+ umożliwia bezprzewodowe połączenie ze sobą ponad 100 głośników obsługujących tę technologię, by dodatkowo poprawić jakość dźwięku. Warto również dodać, iż najnowszy głośnik marki JBL zintegrowany został z asystentem głosowym – wystarczy nacisnąć przycisk, aby użyć głośnika JBL do obsługi Siri lub Google Now.

Flip 4 został wyposażony w łącze w Bluetooth 4.2. Dzięki temu można połączyć z nim można nawet dwa smartfony lub tablety, by na zmianę odtwarzać muzykę. Warto również zwrócić uwagę na wspomnianą wyżej wodoodporność na poziomie IPX7. Oznacza to, iż głośnik Flip 4 można bez obaw używać w deszczu i nie trzeba martwić się, gdy zostanie zachlapany. Można go nawet zanurzać w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra (jest to tzw. pierwsza klasa wodoszczelności „podwodnej”). Obudowa może przesiąkać w czasie zanurzenia powyżej 1 metra, zanurzenia trwające powyżej 30 minut lub przy bardzo wysokim ciśnieniu wody.

Głośnik Bluetooth JBL Flip 4 jest już dostępny w sprzedaży w sześciu wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej, turkusowej, niebieskiej, białej oraz czerwonej. Jego cena detaliczna wynosi 599 zł.

Specyfikacja techniczna:

Wersja Bluetooth: 4.2
Obsługiwane profile: A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.6, HSP V1.2
Przetwornik: 2 x 40 mm
Moc: 2 x 8 W
Pasmo przenoszenia: 70 – 20 000 Hz
Stosunek sygnał/szum: ≥ 80 dB
Rodzaj akumulatora: litowo-jonowo-polimerowy (3,7 V, 3000 mAh)
Czas ładowania akumulatora: 3,5 godziny @ 5 V 1 A
Czas odtwarzania muzyki: do 12 godzin (różni się w zależności od ustawień głośności i treści audio)
Moc nadajnika Bluetooth: 0 – 9 dBm
Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2,402 – 2,480 GHz
Modulacja nadajnika Bluetooth: GFSK, π/4-DQPSK, 8DPSK
Wymiary (W x S x G): 68 x 175 x 70 mm
Waga: 515 gWięcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer