08 Styczeń 2018

JBL CONTROL XSTREAM

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: SUPORT

Katalog JBL-a został poszerzony o nowe bezprzewodowe kolumny o nazwie Control XStream. Jak deklaruje polski dystrybutor marki – firma Suport, „to wydajna i doskonale nadająca się do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz bezprzewodowa para głośników z wbudowaną technologią Chromecast, funkcją Spotify Connect […]”.

Dzięki technologii Chromecast użytkownik może natychmiast przesyłać muzykę ze swojej ulubionej aplikacji muzycznej, radia lub podcastu za pośrednictwem usług takich jak Google Play Music, Spotify, TIDAL czy Deezer. Odbywać się to może za pomocą urządzenia typu smart lub polecenia głosowego w czasie współpracy z Asystentem Google. Co więcej, głośniki z wbudowanym Chromecastem można pogrupować i słuchać tego samego utworu w każdym pomieszczeniu. Ponadto korzystając ze Spotify Connect można płynnie sterować muzyką, naciskając przycisk „Play” na głośniku, aby natychmiast odtworzyć ulubioną playlistę.

Kolumienki mogą także odtwarzać muzykę bezprzewodowo przez Bluetooth lub przewodowo za pomocą wejścia AUX. Obsługują także nową technologię domowej sieci bezprzewodowej 802.11ac oraz dwupasmowe Wi-Fi (2,4 oraz 5 GHz), dzięki czemu – jak zapewnia Suport – „nawiązują szybsze, bardziej niezawodne i stabilniejsze połączenie bezprzewodowe”.

Bezprzewodowe kolumny JBL Control XStream są już dostępne w sprzedaży. Cena detaliczna zestawu wynosi 2399 zł.

Specyfikacja techniczna (według producenta):

Przetwornik wysokotonowy: 25 mm
Przetwornik niskotonowy: 133 mm
Moc znamionowa: 30 W RMS/kanał
Pasmo przenoszenia: 70 Hz – 20 000 Hz
Stosunek sygnał/szum: 80 dBA
Wymiary (S x G x W): 253,5 x 178 x 145,5 mm
Waga: 2,65 kgWięcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer