03 Listopad 2015

JBL BOOST TV

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: SUPORT

JBL wprowadza do sprzedaży Boost TV – nowy kompaktowy głośnik telewizyjny. Firma Suport (polski dystrybutor marki) twierdzi, że produkt ten „natychmiast poprawia brzmienie telewizora i sprawia, że nie można się już bez niego obyć”, jednocześnie nazywając oferowany przez niego dźwięk „niepowtarzalnym doświadczeniem audio”.

JBL Boost TV jest niewielkim (jego długość wynosi 380 mm) głośnikiem wykorzystującym m.in. technologię Dolby Digital dla filmów HD oraz bezprzewodowe strumieniowanie muzyki przez Bluetooth z urządzeń przenośnych.

Projektantom tego głośnika zależało, by nie tylko oferował dobry dźwięk, ale by był maksymalnie prosty w obsłudze. Praktycznie zaraz po rozpakowaniu Boost TV jest gotowy do podłączenia do telewizora (poprzez wejście analogowe lub optyczne). Ustawienia głośności telewizora z podłączonym głośnikiem regulować można poprzez pilot dołączony do zestawu albo pilot telewizora. Technologia JBL SoundShift współpracuje z telewizorem oraz bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi w tym samym czasie, co umożliwia automatyczne przełączanie dźwięku pomiędzy telewizorem, telefonem, a tabletem, zaś firmowa technologia JBL Connect pozwala bezprzewodowo połączyć dwa głośniki wyposażone w tę technologię, w celu zmultiplikowania wrażeń odsłuchu i stworzenia niewielkiego systemu stereo. Bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth pozwala podłączyć nawet trzy smartfony czy tablety do jednego głośnika, by naprzemiennie odtwarzać wybraną muzykę. Warto również dodać, że Boost TV wykorzystuje również rozwiązanie Harman Display Surround, którego zadaniem jest zapewnienie przestrzennego brzmienia.

JBL Boost TV jest już dostępny w sprzedaży. W zestawie, prócz samego głośnika, znajduje się pilot, kabel analogowy 3,5 mm, kabel optyczny oraz kabel zasilający. Całość została wyceniona na kwotę 849 zł.

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia: 60 Hz – 20 kHz
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL): 92 dB
Moc znamionowa: 30 W
Przetworniki: 2 x 50 mm
Wejścia audio: 1 x analogowe, 1 x optyczne, Bluetooth
Wymiary (W x S x G): 84 x 376 x 122 mmWięcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer