16 Luty 2016

JBL AUTHENTICS L8SP ORAZ L16SP

SYSTEM ALL-IN-ONE

Źródło: SUPORT

Firma JBL wprowadziła do sprzedaży dwa nowe systemy all-in-one: L8SP oraz L16SP. Oferują one pokaźny zasób mocy (120 W dla L8SP i 300 W dla L16SP), a także obsługę takich technologii jak Spotify Connect, Blouetooth z NFC, AirPlay czy DLNA. Co więcej, oba systemy stereofoniczne wyposażone są m.in. w wejścia optyczne oraz porty USB, a w przypadku L16SP również w wejście gramofonowe.

JBL Authentics L8SP, jak twierdzi polski dystrybutor marki JBL – firma Suport, „z powodzeniem wypełnia całe pomieszczenie wyjątkowej jakości brzmieniem JBL”. Zaawansowana konstrukcja akustyczna i 120 W sumarycznej mocy pozwalają uzyskać „dynamiczny, szerokopasmowy dźwięk stereo w jednej kompaktowej obudowie”. Zoptymalizowane przetworniki nisko- i wysokotonowe w połączeniu z zaawansowanymi układami elektronicznymi i technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku mają pozwolić na uzyskanie „szerokopasmowego dźwięku stereofonicznego o obszernej scenie stereofonicznej”. Model JBL Authentics L8SP oferuje również intuicyjne bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów, tabletów, komputerów czy odtwarzaczy multimedialnych. Urządzenie obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń z systemem operacyjnym iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth, w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth za pomocą technologii Near Field Communication (NFC). Ten zestaw głośnikowy potrafi automatycznie wybierać odpowiedni format odtwarzania strumieniowego, upraszczając korzystanie ze wszystkich urządzeń.

JBL Authentics L16SP to połączenie klasycznego brzmienia z zaawansowaną łącznością bezprzewodową. Wysokiej jakości konstrukcja akustyczna i 300 W sumarycznej mocy pozwalają uzyskać, zdaniem Suportu, „spektakularny, szerokopasmowy dźwięk stereo w jednej, średniej wielkości obudowie”. Wysokiej jakości głośniki JBL – w połączeniu z cyfrowym przetwarzaniem i wzmacnianiem dźwięku oraz precyzyjną konstrukcją akustyczną – zapewnić mają „niedoścignioną jakość dźwięku”, zaś zoptymalizowane przetworniki nisko- i wysokotonowe, w połączeniu z zaawansowanymi układami elektronicznymi i technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku, pozwalają uzyskać dźwięk „o obszernej scenie stereofonicznej”. Łączność typu wszystko-w-jednym oznacza możliwość strumieniowego odtwarzania muzyki oraz podpięcia gramofonu. Model JBL Authentics L16SP obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth (w tym, podobnie jak tańszy system L8SP, funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth za pomocą technologii NFC). Zestaw głośnikowy automatycznie dobiera format odtwarzania strumieniowego stosownie do potrzeb, upraszczając tym samym korzystanie z wszelkich urządzeń. Na uwagę zasługuje także innowacyjna technologia Harman Clari-Fi, pozwalająca na odzyskanie szczegółów nagrań, które tracone są podczas kompresji plików dźwiękowych. Skutkować ma to „dodaniem szczegółowości i energii” strumieniowanej muzyce. Zestaw głośnikowy JBL Authentics L16SP wyposażony jest także w dwa gniazda USB do ładowania urządzeń przenośnych.

Należy także przybliżyć funkcjonalność Spotify Connect, występującą w obu przedstawionych wyżej modelach. Pozwala ona na odtwarzanie muzyki poprzez systemy L8SP lub L16SP i kontrolowanie jej przez aplikację Spotify na smartfonie, tablecie czy komputerze. Warto dodać, że tego typu słuchanie jest bardzo płynne; można w tym czasie odbierać rozmowy, grać w gry, a nawet wyłączyć telefon czy komputer – wszystko to bez przerywania muzyki.

Zarówno system L8SP, jak i L16SP są już dostępne w sprzedaży. Tańszy z modeli został wykończony w kolorze czarnym na wysoki połysk, zaś droższy naturalnym fornirem orzechowym. Cena pierwszego z produktów wynosi 2799 zł, za drugi trzeba zapłacić 4199 zł.

Specyfikacja techniczna:

L8SP

Głośniki wysokotonowe: 25 mm
Głośniki niskotonowe: 101,6 mm
Pasmo przenoszenia: 45 – 35 000 Hz
Maksymalne ciśnienie akustyczne: 104 dB SPL z 1 m
Stosunek sygnał/szum (wejścia bezprzewodowe i analogowe/wejścia cyfrowe): 92/98 dB
Moc wzmacniacza: 4 x 30 W RMS
THD: < 0,1%
Złącza: 1 x stereo 3,5 mm, 2 x USB (typ A), 1 x optyczne wejście cyfrowe

L16SP

Głośniki wysokotonowe: 25 mm
Głośniki średniotonowe: 51 mm
Głośniki niskotonowe: 133 mm
Pasmo przenoszenia: 35 – 35 000 Hz
Maksymalne ciśnienie akustyczne: 108 dB SPL z 1 m
Stosunek sygnał/szum (wejścia bezprzewodowe i analogowe/wejścia cyfrowe): 92/98 dB
Moc wzmacniacza: 6 x 50 W RMS
THD: < 0,1%
Złącza: 1 x stereo 3,5 mm, 2 x USB (typ A), 1 x wejście gramofonowe RCA, 1 x optyczne wejście cyfroweWięcej o...
JBL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer