12 Wrzesień 2016

iFi Audio IPURIFIER SPDIF

INNE

Źródło: MOJE AUDIO

Już niebawem na polski rynek trafi najnowszy regenerator sygnału cyfrowego marki iFi Audio – iPurifier SPDIF.

Standard S/PDIF jest często wykorzystywany do transmisji sygnału cyfrowego z różnego rodzaju transportów do przetworników cyfrowo-analogowych. Jak jednak iFi Audio podkreśla w swoich materiałach, wraz z rozpowszechnieniem takich urządzeń, jak konsole do gier (PlayStation, Xbox), Apple TV, Google Chromecast czy telewizory z wyjściami cyfrowymi do użytku weszła duża ilość sprzętu z niskiej jakości sygnałem S/PDIF na wyjściu. Regenerator iFi Audio SPDIF iPurifier ma za zadanie zminimalizować zniekształcenia sygnału cyfrowego S/PDIF i przywraca sygnał do postaci przebiegu prostokątnego z precyzyjnym taktowaniem.

Działanie modelu SPDIF iPurifier jest czterostopniowe. W pierwszym stopniu zapewniona jest galwaniczna izolacja, w drugim regeneracja (REgenerate), w trzecim buforowanie w pamięci, zaś w czwartym ponowne przetaktowanie (REclock) z dokładnością poniżej 300 femto sekund.

Producent zaoferował do dyspozycji wejście combo, łączące w sobie 75-omowe złocone wejście koncentryczne i wejście optyczne mini-jack. Dostępne są także dwa wyjścia: pozłacane koncentryczne i optyczne mini-jack. Regenerator SPDIF iPurifier obsługuje sygnały PCM do 24 bitów/192 kHz, DSD/DoP, Dolby Digital oraz DTS.

Do najnowszego produktu od iFi Audio dołączany jest 5-woltowy zasilacz iPower, który można podłączyć przez złącze micro USB. Jak deklaruje producent, jest on cichszy od tradycyjnego zasilania bateryjnego.

Urządzenie iFi Audio SPDIF iPurifier pojawi się w sprzedaży pod koniec września. Jego cena wyniesie 719 zł.

Specyfikacja techniczna:

Wymiary (G x S x W): 71 x 19 x 20 mm
Waga: 29 gWięcej o...
IFI AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer