Portfolio wytwórni GAD Records zostanie niebawem uzupełnione o kolejne nowości. Do sprzedaży trafią płyty: Tulipan Andrzeja Korzyńskiego, Biała sowa, biała dama, biały kruk grupy Kram oraz wznowienie krążka Sonda 2 na CD.
W 1987 roku miliony widzów śledziły miłosne podboje i liczne przekręty tytułowego Tulipana, zakończone bolesnym finałem z Arturem Barcisiem i gwoździem w roli głównej. To był serial, który poruszał, wzburzał i zachwycał. Między innymi doskonała muzyką Andrzeja Korzyńskiego i tytułową piosenką wykonywaną przez Urszulę.
W latach 80. twórczość Andrzeja Korzyńskiego uległa znacznej elektryfikacji. Kompozytor, zachwycony możliwościami, jakie dają syntezatory, sekwencery i automaty perkusyjne, wykorzystywał je bardzo chętnie w swoich produkcjach – zaczynając od Franka Kimono, a kończąc na licznych ścieżkach dźwiękowych.
Nie inaczej było z Tulipanem, gdzie nerwowe, industrialne pulsacje mieszają się z subtelnymi plamami dźwięku, wzbogaconymi o liryczne wokalizy Urszuli. Ona zaśpiewała także kończącą każdy odcinek piosenkę Sweet, Sweet Tulipan.
Na płycie znalazła się oryginalna muzyka ilustracyjna z serialu oraz napisane specjalnie z myślą o nim piosenki. Całość zremasterowano z oryginalnych taśm i wzbogacono o książeczkę z szkicem na temat filmu i muzyki oraz fotosami z planu zdjęciowego.
Kram udanie balansował w latach 70. na pograniczu funku, soulu, rocka i muzyki pop. Debiutancki album formacji – teraz dostępny po raz pierwszy w historii na CD – to kolorowy przegląd ówczesnych fascynacji muzyków, pełen czarnych rytmów i słowiańskiej liryki. Zgodnie z nazwą zespołu – prawdziwy kram. Różnorodny i pełen niespodzianek.
Biała sowa… to podsumowanie pierwszych lat działalności grupy – wydany w 1976 roku album zbierał największe przeboje Kramu (w nowych, odświeżonych aranżacyjnie wersjach) i uzupełniał o zupełnie nowe kompozycje. Jest tu miejsce i na funkowe rytmy (Nasze Kung Fu, utwór tytułowy), i liryczne ballady (Zamówię cię różą, Twoje oddalenia), i utwory utrzymane w pop-rockowej konwencji (Tam gdzie ty).
Jak zaznacza GAD Records: „Całość, mimo sporej rozpiętości stylistycznej, pozostaje spójna dzięki bogatej warstwie rytmicznej, charakterystycznemu brzmieniu syntezatora i ingerencjom sekcji smyczkowej”.
Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i wzbogacony o pierwotną wersję utworu tytułowego, dostępną wcześniej wyłącznie na pocztówce dźwiękowej. W dołączanej do wydania książeczce oprócz zdjęć Marka A. Karewicza znalazła się krótka historia zespołu i teksty wszystkich utworów.
Sonda 2 to kontynuacja gorąco przyjętej kompilacji Sonda. Muzyka z programu telewizyjnego, zbierającej nagrania stanowiące ilustrację muzyczną najważniejszego polskiego programu popularnonaukowego w historii telewizji.
Gdy Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński pokazywali polskiemu widzowi świat z każdej możliwej strony, ich filmowe felietony ilustrowała starannie dobrana, fascynująca muzyka. Wśród nagrań zarejestrowanych na przestrzeni dziesięciu lat (1976-1986) znalazły się zarówno kolejne perły z niemieckiej biblioteki muzycznej Sonoton, jak i unikatowe utwory polskich artystów, niepublikowane dotąd na żadnych nośnikach.
Fanów elektroniki ucieszą nieprzeciętnej urody kompozycje Mikołaja Hertla, Władysława Komendarka, Krzysztofa Dudy czy zespołu Omni. Sympatyków żywych brzmień zaskoczy senny Arp Life oraz psychodeliczno-funkowe szaleństwo SBB.
Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm-matek i uzupełniony o książeczkę ze szkicem na temat nagrań, okładkami płyt i niepublikowanymi zdjęciami.
Opisane powyżej krążki można już kupować w sklepie Kultowe Nagrania. Wystarczy kliknąć (odpowiednio) TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.