27 Październik 2021

Fyne Audio F500SP

Wersja specjalna podstawkowych kolumn Fyne Audio

Źródło: Electronic International Commerce

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Linia Special Production firmy Fyne Audio powiększa się o kolejnego przedstawiciela. Tym razem do sprzedaży wchodzi model podstawkowy F500SP. Cechą najważniejszą tej linii jest wykorzystanie przetworników IsoFlare pochodzących z serii F700 w poprawionych obudowach linii F500.

Fyne Audio F500SP High Fidelity News (3)

Przetwornik IsoFlare (F700) wyposażono w magnes Flux Focussin System,  który wytwarza wysoką gęstość strumienia w cewkach drgających, a co za tym idzie – jak mówi producent – „zapewniaj mocniejszy bas i wyższą czułość w zakresie niskich częstotliwości”. Struktura z jakiej wykonana jest włóknista membrana głośnika i materiał na zawieszenie FyneFlut są takie same jak te wykorzystywane w wyższej serii F700. W odróżnieniu od przetworników linii F500, gdzie kopułka wysokotonowa wykonana jest z tytanu, w modelach SP wykorzystuje się pochodzącą z linii F700 kopułkę magnezową.

Fyne Audio F500SP High Fidelity News (4)

Obudowy kolumn z tej serii zbudowane są z płyt MDF pochodzących z Europy, a wnętrza zawierają trzy różne uzupełniające się materiały tłumiące. Modele Special Production są ręcznie budowane i dobierane w pary w fabryce Fyne w Wielkiej Brytanii. Dzięki szerokiemu wyborowi luksusowych wykończeń, w tym dzięki okleinie Piano Gloss Walnut, monitory- jak zapewnia producent – prezentują się doskonale i pasują do każdego wnętrza. Wszystkie modele dostarczane są z akcesoriami, w tym specjalnymi kolcami, radełkowanymi nakrętkami zabezpieczającymi i charakterystycznymi solidnymi aluminiowymi przyrządami poziomującymi.

Fyne Audio F500SP High Fidelity News (2)

Dodajmy, że test kolumn Fyne Audio F500SP ukaże się w grudniowym numerze HIGH FIDELITY.

www.FYNEAUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
FYNE AUDIO

Więcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer