05 Październik 2021

DALI EQUI

Aktywny, bezprzewodowy ekosystem Hi-Fi, surround i multiroom

Źródło: Horn Distribution

→ KOLUMNY BEZPRZEWODOWE

Nørager, Warszawa, 5 października 2021 – DALI A/S, firma specjalizująca się w produkcji kolumn głośnikowych prezentuje dwie nowe kolumny głośnikowe – Rubicon 8 C i Oberon Vokal C, z nowoczesnymi technikami łączności bezprzewodowej w ekosystemie o nazwie EQUI.

RUBICON 8 C

Nowy członek rodziny RUBICON C to aktywne, podłogowe kolumny bezprzewodowe o – jak czytamy w materiałach prasowych – „potężnym dźwięku”.

Dali_RUBICON-8-C_Black-Highgloss_without_grille_16

Producent deklaruje, że system RUBICON C zapewnia jakość dźwięku na co najmniej takim samym poziomie jakości, jak oryginalna seria RUBICON. Wynika to, jak czytamy, z połączenia przetworników i konstrukcji obudowy z oryginalnej serii pasywnej, technologii wzmacniaczy z serii CALLISTO oraz bezprzewodowej transmisji dźwięku z DALI SOUND HUB.

RUBICON 8 C ma trzy rodzaje przetworników, z których każdy pracuje w różnych częstotliwościach. Taka konfiguracja daje w efekcie konstrukcję 2½+½+½-drożną.

Kolumny dostępne w trzech wersjach wykończenia – biały połysk, czarny połysk i orzech włoski – kolumny podłogowe wyposażone są w gumowe nóżki, które utrzymują je we właściwej pozycji.

OBERON VOKAL C

OBERON VOKAL C jest aktywnym, bezprzewodowym głośnikiem centralnym. Jego obudowa jest kompaktowa i wyposażona w 5,25-calowy przetwornik DALI z membraną z włókna drzewnego SMC oraz ultralekki 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką DALI.

Dali_OBERON-Vokal-C_Walnut-Dark_without_grille_10

System surround

Zaczynając od nowego modułu HDMI dla DALI SOUND HUB możemy stworzyć bezprzewodowy systemu dźwięku przestrzennego (do 7.1), który jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. W jegoskład wchodzą głośniki bezprzewodowe z serii OBERON C i RUBICON C oraz nowy OBERON VOKAL C. Dopełnieniem tego systemu jest DALI WSR (Wireless Subwoofer Receiver) umożliwiając bezprzewodowe podłączenie dowolnego aktywnego subwoofera.

www.DALI-SPEAKERS.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
DALI

Więcej o...
KOLUMNY BEZPRZEWODOWE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer