14 Maj 2021

AUDIOENGINE A1

Nowe kolumny bezprzewodowe amerykańskiego producenta

Źródło: Multimedia Intelligent Products

→ KOLUMNY BEZPRZEWODOWE

Amerykański producent wprowadza do swojej oferty, nowe, aktywne głośniki z łącznością Bluetooth. Głośniki Audioengine A1 łączą kompaktowe wymiary i funkcjonalność z atrakcyjną ceną, zachowując jednocześnie imponujące brzmienie wyższego modelu A2.


Audioengine_A1_02


Konstrukcja modelu A1 bazuje na droższym modelu A2, czyli mamy konstrukcję dwudrożną z dedykowanymi przetwornikami dla poszczególnych zakresów, łącznością Bluetooth 5.0 z aptX oraz starannie zaprojektowaną sekcją wzmacniacza.

Przetworniki

Wszystkie przetworniki, jakie stosuje marka Audioengine to autorskie konstrukcje amerykańskiego producenta. W modelu A1 mamy specjalne głośniki nisko-średniotonowe posiadające membrany z włókien aramidowych o średnicy 7 cm. Są one uzupełnione przez głośniki wysokotonowe z neodymowymi układami magnetycznymi i tekstylnymi kopułkami o średnicy 20 mm.

Audioengine_A1_04

Obudowa

Obudowa modelu A1 wykonana jest w całości z płyty MDF o grubości 18 mm i jest dodatkowo wzmocniona w newralgicznych miejscach. Ponadto zastosowano specjalny materiał tłumiący, który skutecznie niweluje szkodliwe fale stojące wewnątrz obudowy. Mało tego, zaokrąglono nawet ścianki obudowy tak, aby zminimalizować dyfrakcje na jej krawędziach. Całości zaś w tej materii dopełnia umiejscowienie portu bas-refleks na przedniej ściance, co daje bardzo szerokie możliwości ustawienia.

Wzmacniacz

Przetworniki to oczywiście tylko część recepty na sukces. Dlatego w modelu Audioengine A1 zastosowano najnowszej generacji wzmacniacz pracujący w klasie D, który dostarcza sumarycznie aż 60 W mocy w impulsie, oraz 30 W mocy ciągłej RMS.

Audioengine_A1_05

Bluetooth 5.0

Audioengine A1 możemy podłączyć nie tylko do komputera poprzez wejście liniowe. Do dyspozycji mamy także łączność Bluetooth wspierającą kodeki aptX, AAC i SBC, co sprawia, że bez problemu możemy cieszyć się muzyką z telefonu, tabletu czy innego źródła w trybie bezprzewodowym. Co istotne, sekcja odbiornika bezprzewodowego w nowym modelu Audioengine została specjalnie zaprojektowana tak, aby uzyskać trzykrotnie większy – porównując do standardowych rozwiązań – zasięg.

Dostępność i cena

Cena modelu na ryku polskim to tyko 999 . Zalecane jest dokupienie podstawek Audioengine DS1 w celu poprawy percepcji brzmienia. Głośniki można nabyć m.in sklepach: Media Expert, X-kom oraz MP3Store/HiFiPRO . W tych ostatnich można również je przetestować.

AUDIOENGINEUSA.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY BEZPRZEWODOWE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer