05 Lipiec 2016

Creative SOUND BLASTER ZXR

KARTA DŹWIĘKOWA

Źródło: WHITE MAGICK

Firma Creative wprowadziła do swojej oferty nową kartę dźwiękową Sound Blaster ZxR. Zdaniem producenta, „to niewielkie cudo świetnie da sobie radę z wysokoomowymi słuchawkami oraz umożliwi szeroko pojętą emulację dźwięku wielokanałowego”.

Model ZxR wyróżniać ma się na tle konkurencji stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 123 dB. Ciekawie prezentuje się wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który umożliwia obsługę słuchawek o impedancji do 600 omów. Karta wykorzystuje ponadto technologię SBX Pro Studio, która oferować ma – jak deklaruje Creative – „niespotykany, realistyczny dźwięk i niesamowite efekty przestrzenne w kolumnach i zestawach słuchawkowych”.

Wśród wejść, które oferuje ZxR znaleźć można optyczne S/PDIF oraz parę RCA. To drugie stanowi wejście pomocnicze, na wypadek gdyby ktoś chciał słuchać muzyki ze źródła innego niż komputer lub podłączyć na przykład stół mikserski i nagrać z niego ścieżkę audio. Zestaw Sound Blaster ZxR wyposażony jest ponadto w mikrofon kształtujący wiązkę dźwiękową. Pokrętło na module ACM umożliwia precyzyjną regulację i wygodne dostosowanie poziomu głośności słuchawek.

Aby dostarczyć jeszcze więcej wrażeń podczas gry, karta Sound Blaster ZxR posiada 4-rdzeniowy procesor dźwięku Sound Core 3D. Został on zaprojektowany do współpracy z technologiami SBX Pro Studio Pro oraz CrystalVoice. Natomiast (również wspierane) rozwiązania Dolby Digital Live i DTS Connect umożliwiają przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla, zapewniając – zdaniem Creative’a – „uzyskanie efektownego dźwięku wielokanałowego 5.1 z dowolnego źródła”.

W zestawie z Sound Blaster ZxR znajduje się też druga karta – DBpro. Jak podaje producent, „płyta córka DBpro to kolejny element, dzięki któremu karta dźwiękowa Sound Blaster ZxR zapewni najwyższej jakości dźwięk podczas odtwarzania i nagrywania”.

Karta Creative Sound Blaster ZxR jest już dostępna w sprzedaży. Jej cena detaliczna wynosi  869 zł.Więcej o...
CREATIVE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer