10 Wrzesień 2016

Creative SOUND BLASTER X KATANA

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: WHITE MAGICK

Podczas targów gier komputerowych Gamescom 2016 firma Creative zaprezentowała – jak chwalił się wówczas producent – „pierwsze na świecie monitory studyjne opracowane z myślą o graczach komputerowych”. Model Katana – o którym była mowa – wszedł właśnie do sprzedaży.

System został wyposażony w pięć przetworników: dwa średnioniskotonowe, dwa wysokotonowe oraz jeden subwoofer. W celu zapewniania precyzyjnej reprodukcji dźwięku każdy z przetworników jest zasilany przez wzmacniacz oraz procesor DSP o częstotliwości próbkowania 24 bity/96 kHz. Jak gwarantuje producent: „Wraz z oprogramowaniem BlasterX Acoustic Engine oraz dekoderem Dolby Digital 5.1, Sound BlasterX Katana dostarcza użytkownikom niesamowitych wrażeń dźwiękowych podczas gier oraz oglądania filmów. System głośników zawiera też podświetlenie Aurora Reactive z paletą 16,8 mln kolorów”.

„Sound Blaster X Katana jest dziełem sztuki. System jest wykonany z eleganckiego aluminium i idealnie komponuje się z wnętrzem nowoczesnego domu. Dodatkowy walor stanowią przetworniki zasilane osobno przez procesor DSP i wzmacniacz. To dźwięk bez kompromisów. System bazuje na na takim samym procesorze jaki zastosowano w Sound BlasterX G5/E5 oraz kartach Sound Blaster z serii Z. Jego cienka konstrukcja z powodzeniem pozwala na umieszczenie go pod monitorami o rozdzielczości 4K czy rozwiązaniami wielokanałowymi. Fani multimedialnej rozrywki mogą się delektować dźwiękiem najwyższej klasy w trakcie gier, słuchania muzyki czy oglądania filmów. System zawiera wejście optyczne, umożliwiające współpracę z konsolami, a także moduł Bluetooth do komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami przenośnymi, Poza niezaprzeczalnymi walorami brzmieniowymi, system wyróżnia rozwiązanie Aurora Reactive LED z paletą 16,8 mln kolorów. To tworzy niesamowitą atmosferę podczas zabaw i gier” – mówi Rafał Herman dyrektor sprzedaży Creative na Polskę.

Model Creative Sound BlasterX Katana będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2016 roku w cenie detalicznej wynoszącej 1299 zł.Więcej o...
CREATIVE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer