29 Sierpień 2015

Creative SOUND BLASTER ROAR 2

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: WHITE MAGICK

Już za kilka tygodni na rynek trafi nowa wersja docenionego na całym świecie głośnika Bluetooth Creative Sound Blaster Roar 2.

Sound Blaster Roar 2 to o 20% bardziej kompaktowy produkt w porównaniu do poprzednika. W mniejszej obudowie wciąż drzemie DNA poprzedniego modelu: pięć wysokiej klasy przetworników, najnowocześniejsze układy cyfrowe i analogowe, a także akumulator o tej samej pojemności. Najnowszy głośnik od Creative’a można ustawić pionowo lub poziomo, w zależności od preferencji. Umiejscowiony poziomo zagwarantuje „doskonale zestrojony dźwięk”, natomiast w pozycji pionowej zajmuje mniej miejsca i zaoferuje „jeszcze lepszą dyspersję fali akustycznej” oraz łatwiejszy dostęp do znajdujących się na tylnym panelu elementów sterujących. Sound Blaster Roar 2 ma wbudowane dwa wzmacniacze: jeden do niskich i średnich częstotliwości, a drugi – wyłącznie do wysokich.

Każdy element Sound Blastera Roar 2 został starannie zaprojektowany, począwszy od dwóch przetworników wysokotonowych, poprzez potężny subwoofer, po dwie umieszczone naprzeciw siebie, przepięknie wykończone membrany bierne. Te ostatnie mają umożliwić uzyskanie brzmienia znanego z wielkich głośników. Jeśli potrzebna jest większa moc na dużej imprezie lub spotkaniu, naciśnięcie przycisku ROAR natychmiast zwiększy głośność i aktywuje wbudowany procesor dźwięku, który w inteligentny sposób pogłębi przekaz i poszerzy stereofonię. Funkcja TeraBass wzmacnia niskie częstotliwości podczas cichego słuchania muzyki, bez sztucznego i nadmiernego uwydatnienia poziomu najniższych składowych pasma. Sound Blaster Roar 2 obsługuje również zaawansowane kodeki aptX i AAC, które zapewniają „dźwięk o wysokiej jakości i rozdzielczości podczas transmisji za pomocą standardu Bluetooth”. Kolejne atrybuty kolumny Sound Blaster Roar 2 to osiem godzin pracy akumulatora na jednym cyklu, a także możliwość naładowania za pomocą złącza micro USB lub zasilacza. Wbudowane ogniwa litowo-jonowe o pojemności 6000 mAh umożliwiają naładowanie smartfona i są gwarancją dostępu do dodatkowego źródła energii o każdej porze, w każdym miejscu.

Wystarczy zbliżenie, aby połączyć urządzenie obsługujące technologię NFC i kolumnę Sound Blaster Roar 2. Funkcja Creative Multipoint umożliwia jednoczesne podłączenie do kolumny dwóch urządzeń stereo Bluetooth i łatwe przełączanie się pomiędzy nimi, produkt ma także wbudowane wejście pomocnicze (AUX) 3,5 mm, które jest przeznaczone do podłączenia urządzeń audio w sposób analogowy. Creative wyposażył swój najnowszy głośnik Bluetooth w czytnik kart microSD, dzięki czemu można cieszyć się muzyką bez konieczności używania smartfona. Dzięki tej funkcjonalności Sound Blaster Roar 2 staje się ponadto osobistym menedżerem plików. Głośnik umożliwia również nagrywanie rozmów z partnerami biznesowymi, może również pracować w roli zewnętrznego głośnika telefonu.

Creative Sound Blaster Roar 2 został wyceniony na 799 zł. Można go nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej.Więcej o...
CREATIVE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer