13 Czerwiec 2016

Chord Electronics sponsorem Golden God Awards 2016

INNE

Źródło: CHORD ELECTRONICS

Firma Chord Electronics została tegorocznym sponsorem prestiżowych nagród Golden God Awards, rozdawanych przez wiodący brytyjski magazyn poświęcony muzyce metalowej – „Metal Hammer”.

Gala rozdania cennych statuetek odbędzie się dziś (13 czerwca) w Eventim Apollo (dawniej – Hammersmith Apollo). Jak podaje producent, będzie to największa edycja Golden God Awards do tej pory. Chord został sponsorem nagrody dla najlepszego współczesnego gitarzysty – Dimebag Darrell Shredder Award.  Wśród nominowanych znaleźli się: Alpha (Ghost), Lzzy Hale (Halestorm), Kristan Dawson (Bury Tomorrow), Graham „Pin” Pinney (Sikth) oraz Joe Duplantier (Gojira). Łącznie „Metal Hammer” rozda 17 wyróżnień, z których aż 10 zostanie przyznanych przez fanów. Warto dodać, że oprócz rozdania nagród na scenie wystąpią ważni dla sceny metalowej artyści i zespoły. W poprzednich latach koncerty dały takie ekipy, jak Motörhead, Anthrax, Machine Head, Steel Panther czy Ghost. Tegoroczna edycja imprezy będzie dodatkowo nagrana przez specjalistów z Pinewood Studios.

„Nagrody Golden Gods to nasz sposób, by podziękować tym wszystkim fantastycznym ludziom, którzy wspierają nas od 30 lat” – powiedział redaktor naczelny „Metal Hammera” i Executive Director TeamRocka (wydawcy czasopisma), Alexander Milas. „To impreza, to nagrody, to w końcu oddanie szacunku naszej wielkiej i wspaniałej społeczności, która sprawiła, że metal jest najwspanialszym kulturalnym fenomenem 20. i 21 wieku. Nic też dziwnego, że wydarzenie odbędzie się w Eventim Hammersmith Apollo. To ważny punkt na mapie kultury i prawdziwa instytucja, która gościła kilku najwspanialszych, najbardziej ikonicznych artystów naszych czasów, włączając w to zmarłego niedawno Lemmy’ego Kilmistera, któremu tej nocy oddamy hołd. Jednocześnie będzie to nie tylko fantastyczna, ale i ważna noc – podczas niej wspartych zostanie kilka ważnych projektów” – kontynuuje.Więcej o...
CHORD ELECTRONICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer