06 Czerwiec 2021

Chord Electronics 2yu

Interfejs cyfrowy łączący streamer 2go ze światem zewnętrznym

Źródło: Chord Electronics

Firma Chord Electronics wprowadziła do sprzedaży cyfrowy interfejs 2you przeznaczony dla streamera/serwera 2go. 2yu łączy się z istniejącym streamerem/serwerem 2go, dzięki czemu jest on gotowy do użycia z przetwornikami cyfrowo-analogowymi, amplitunerami A/V wyposażonymi w przetworniki cyfrowo-analogowe, a także upsamplerem Hugo M Scaler.

Nowy interfejs oferuje transmisję strumieniową w wysokiej rozdzielczości zarówno ze źródeł przewodowych Ethernet, jak i bezprzewodowych (przy użyciu Wi-Fi 2,4 GHz lub A2DP Bluetooth), w tym popularnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Qobuz, Tidal i radio internetowe; połączenie jest również Roon Ready.

Oprócz przesyłania strumieniowego, gniazda kart SD o pojemności 2×2 TB w 2go umożliwiają również połączenie go jako serwera muzycznego, przy czym karta preferowanym nośnikiem pamięci jest karta pamięci. Pojemność pamięci SD 2go została przetestowana do 4 TB (w momencie pisania).

2yu bezpiecznie łączy się z 2go, dodając wyjścia optyczne, koncentryczne S/PDIF i BNC (odpowiednio 50 i 75 Ω), a także sprytnie zintegrowane, elastyczne wyjście USB-A zapewniające szeroki zakres opcji połączeń. Właściciele Hugo M Scalera firmy Chord Electronics mogą również przeskalować wyjście (przed przejściem do przetwornika cyfrowo-analogowego), przenosząc jakość dźwięku na wyższy poziom.

Kombinację 2go/2yu można łatwo apdejtować za pomocą bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania układowego. System ten dostarczany jest z najnowszą aktualizacją 2go firmy Chord Electronics (v. 1.5.0), która wprowadza nowe funkcje słuchania radia i odtwarzania albumów z kart SD, a także lepszą stabilność. Nowe oprogramowanie układowe następuje po wydaniu (w maju) najnowszej wersji Gofigure, towarzysza aplikacji konfiguracyjnej i konfiguracyjnej Chord Electronics.

Kombinację 2go/2yu można łatwo kontrolować za pomocą jednej z kilku popularnych aplikacji punktów kontrolnych UPnP dla urządzeń z systemem Android i iOS; Gofigure dodaje dodatkową wygodę konfiguracji, funkcje zarządzania i opcję odtwarzania biblioteki.

2go/2yu obsługuje DoP/Bit Perfect i AirPlay oraz jest w pełni zgodny z DLNA (serwer/renderer). 2yu może pochwalić się mocą przetwarzania 2000 MIPS (milionów instrukcji na sekundę), automatycznym próbkowaniem w dół (do użytku ze starszymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi o ograniczonej częstotliwości próbkowania) oraz pętlą synchronizacji fazy o niskim jitterze.

2yu jest ręcznie wykonywany w Wielkiej Brytanii z aluminium lotniczego i posiada cztery polichromatyczne sferyczne elementy sterujące do wyboru mocy, mocy, wyciszania i ściemniania.

Cena i dostępność

2yu jest teraz dostępny w cenie 449 GBP (wymaga 2go w cenie 995 GBP).

CHORDELECTRONICS.co.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
CHORD ELECTRONICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer