22 Październik 2017

Chord Electronics POLY

INNE

Źródło: CHORD ELECTRONICS

19 października firma Chord Electronics oficjalne zaprezentowała Poly – specjalny moduł do bestsellerowego wzmacniacza słuchawkowego/DAC-a Mojo, który zamienia go w wysokiej jakości urządzenie bezprzewodowe.

Dzięki podpięciu Poly do Mojo, ten ostatni zamienia się w high-endowy przenośny streamer oraz odtwarzacz plików (dzięki obecnemu na pokładzie Poly czytnika kart Micro SD). Dzięki temu każdy użytkownik smartfona czy tabletu może cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem, bez konieczności inwestowania w drogie i często nieporęczne DAP-y. Poly korzysta z technologii Bluetooth w wersji 4.1, może także łączyć się z bezprzewodowymi sieciami Wi-Fi. Najnowsze urządzenie brytyjskiego producenta korzysta także z dobrodziejstw AirPlay’a oraz DLNA.

Producent zwraca również uwagę na imponujące możliwości duetu Mojo-Poly w kwestii obsługi plików audio. Tandem nie tylko jest w stanie poradzić sobie z plikami PCM, do 32 bitów/768 kHz, ale także DSD, do DSD256 włącznie. Warto dodać, że oba urządzenia są wykonywane w Wielkiej Brytanii. Producent wykorzystuje między innymi wysokiej jakości maszynowo obrabiane aluminium czy ciekawą laserową technologię nanoszenia logotypów urządzeń na obudowę.

Oficjalna premiera Poly odbyła się 19 października w Londynie. Ja, jako jedyny przedstawiciel polskiej prasy, byłem obecny na tym wydarzeniu. Czytelnicy „High Fidelity” powinni niebawem spodziewać się obszernej relacji z tego eventu, a także recenzji Mojo i Poly. W obu tekstach szerzej omówię możliwości interesującej propozycji od Chorda.Więcej o...
CHORD ELECTRONICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer