14 Październik 2015

Chord Electronics MOJO

WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY/DAC

Źródło: VOICE

Brytyjska firma Chord Electronics zaprezentowała dziś, o godzinie 14:00 czasu Greenwich w najwyższym wieżowcu Londynu – The Shard, swój najnowszy produkt – przenośny wzmacniacz słuchawkowy/przetwornik cyfrowo-analogowy Mojo.

Projekt Mojo jest wynikiem wieloletniego doświadczenia firmy i wiedzy, którą Brytyjczycy zdobyli podczas prac nad swoim bestsellerowym produktem Hugo. By zapewnić wyjątkowe doznania dźwiękowe, wzmacniacz słuchawkowy/DAC Mojo oparto o unikatowy w skali światowej niezwykle zaawansowany układ Xilinx Artix-7 FPGA. Jednocześnie firmie bardzo zależało, by jej najnowszy produkt był mały i niezwykle łatwy w obsłudze. Dzięki temu Mojo (akronim od „Mobile Joy”, co można przetłumaczyć jako „Przenośną Frajdę”) nie strasząc oszałamiającą ilością przełączników i regulatorów pozwala skupić się na tym, co najważniejsze – muzyce.

Dysponując dwoma wyjściami słuchawkowymi najnowsze urządzenie Chorda potrafi napędzać równocześnie dwie pary słuchawek o impedancji 4 – 800 omów. Ponadto Mojo zapewnia pełną kompatybilność z plikami PCM aż do 32 bitów/768 kHz oraz, w trybie DoP, z plikami DSD (do DSD256 włącznie).

To jednak nie wszystko. Mojo zaprojektowano również z myślą o użytkownikach smartfonów i innych odtwarzaczy plików, co wydaje się być oczywiste patrząc na jego zaskakująco niewielkie gabaryty i właściwą dla Chord Electronics iście pancerną obudowę.

Mojo nie tylko zapamiętuje ostatnio używane wejście i ustawiony wcześniej poziom głośności, lecz również automatycznie wybiera wejście, na które dostarczany jest sygnał, a jeśli wszystkie wejścia są „obciążone” ustawia je w specjalnie wybranej kolejności: USB, koaksjalne, Toslink.

Oczywiście w Mojo nie mogło zabraknąć możliwie najprostszego sposobu informowania o parametrach odtwarzanego materiału – rolę interfejsu przydzielono zmieniającemu kolory włącznikowi a iluminację zaimplementowano również w przyciskach odpowiedzialnych za cyfrową regulację głośności, co szalenie ułatwia obsługę w nocy. Warto również wspomnieć, iż czas ładowania Mojo poprzez port USB to jedynie cztery godziny, podczas których nadal można z niego swobodnie korzystać.

Mojo jest już dostępny w sprzedaży, firma Voice – oficjalny polski dystrybutor urządzeń Chord Electronics – zaznacza jednak, że pierwsze egzemplarze powinny trafić nad Wisłę w przeciągu 7-10 dni. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 2490 zł.

Specyfikacja techniczna:

Wejścia: Micro USB (do 32 bitów/768 kHz), koaksjalne – mini Jack (do 32 bitów/768 kHz), Toslink (do 24 bitów/192 kHz), Micro USB – gniazdo ładowania.
Moc wyjściowa: 35mW/600 omów, 720 mW/8 omów @1 kHz
Impedancja wyjściowa: 0,075 oma
Dynamika: 125 dB
THD (@3V): 0,00017%
Waga: 180 g
Wymiary (S x W x G): 60 x 22 x 82 mmWięcej o...
CHORD ELECTRONICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer