04 Listopad 2017

Cabasse MURANO ALTO

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: VOICE

Firma Cabasse wprowadziła do sprzedaży nowe kolumny głośnikowe o nazwie Murano Alto; to podłogówki korzystające z koncentrycznego głośnika wysoko-średniotonowego, znanego z flagowych modeli La Sphère oraz L’Océan.

Głośnik ten, jak podaje polski dystrybutor marki – firma Voice, „gwarantuje wierną reprodukcję dźwięku, równowagę tonalną bez zniekształceń oraz głęboką i niezwykle realistyczną scenę dźwiękową”. Cały mechanizm głośnika został zamontowany w odlewanym z aluminium koszu dla optymalnej integracji z przetwornikami niskotonowymi. Te – obecne w modelu Murano Alto w liczbie dwóch – to głośniki 17ND36; zostały opracowane specjalnie dla omawianych tutaj podłogówek. Ich konstrukcja czerpie pełnymi garściami z projektu 55 cm woofera, który wchodzi w skład referencyjnych La Sphère. Wklęsłe membrany o strukturze plastra miodu zapewnić mają „dużą sztywność i doskonałą amortyzację, która umożliwia duże wychylenia bez deformacji”; z kolei cewka o długości 45 mm napędzana 4 kg magnesem „pozwala osiągnąć czysty, mocny i kontrolowany bas”, jak deklaruje polski dystrybutor.

Kolumny głośnikowe Cabasse Murano Alto są już dostępne w sprzedaży w trzech wykończeniach (kolory: mahoniowy lakier fortepianowy, czarny i biały). Podłogówki te – w całości wykonywane we Francji – kosztują 34 990 zł.Więcej o...
CABASSE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer