04 Październik 2021

Buchardt Audio S400 MkII

Dostępna jest nowa wersja kolumn duńskiego specjalisty

Źródło: Salon Q21

→ KOLUMNY

Kolumny Buchardt S400 MKII pomimo że wyglądają niemal identycznie, jak ich poprzednik mają – jak czytamy w materiałach prasowych – dawać zupełnie inne doświadczenia muzyczne. Podstawą zmian są przeprojektowana zwrotnica i nowy głośnik niskotonowy.


Buchardt Audio S400 MkII High Fidelity News (3)


I dalej:

MkII to kolumny, w którym chodzi wyłącznie o cieszenie się muzyką! Będąc bardziej wciągającym, MkII pozwala zanurzyć się w ulubione kolekcje muzyczne i na chwilę zapomnieć o sprzęcie Hi-Fi. Wygląd jest zarówno kompaktowy, jak i elegancki, a jednocześnie zapewnia poziom basu, którego można oczekiwać od znacznie większej kolumny.

Główne cechy

– Wersja MkII ma przeprojektowaną zwrotnicę, obudowę i nowy głośnik niskotonowy z papierową membraną.
– Duży radiator pasywny.
– Producent deklaruje, że gra „idealnie we wszystkich typach pomieszczeń” dzięki specjalnej konstrukcji falowodu CDC.
– Może być umieszczony bezpośrednio przy ścianie i w razie potrzeby do góry nogami.


Buchardt Audio S400 MkII High Fidelity News (2)


Choć w wersji MkII zastosowano ten sam głośnik wysokotonowy, co poprzednio, to z nową zwrotnicą brzmi, jak czytamy, zupełnie inaczej. W nowej zwrotnicy zastosowano wysokiej klasy komponenty, a przy jej konstrukcji spędzono wiele czasu, sprawdzając różne kombinacje kondensatorów i rezystorów. W końcu zdecydowano się na użycie CU/papier/olej polskiej firmy Miflex wraz z podzespołami firmy Jantzen Audio Denmark.


Buchardt Audio S400 MkII High Fidelity News (1)


Nowy 6-calowy przetwornik basowy ma większe cewki w zwrotnicy, nawinięte grubym drutem miedzianym o grubości 1,6 mm o wysokiej czystości.

Dostępność i cena

Kolumny Buchardt Audio S400 MKII dostępne są w trzech wybarwieniach: czarny, biały i orzech. Cena wynosi, w zależności od kolorystyki, od 8998 złotych za parę, natomiast obecnie istnieje możliwość zakupu kolumn w ofercie przedsprzedaży w cenie od 8198 złotych za parę.

Dystrybucja w Polsce

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

Tekst i zdjęcia: mat prasoweWięcej o...
BUCHARDT AUDIO

Więcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer