14 Październik 2021

Bowers & Wilkins Zeppelin (2021)

Najnowsza wersja ikonicznego głośnika przewodowego

Źródło: Bowers & Wilkins

→ GŁOŚNIK BEZPRZEWODOWY

Bowers & Wilkins był jednym z pierwszych producentów perfekcjonistycznego audio, który zaproponował głośnik bezprzewodowy. Ale jaki! – Zeppelin momentalnie stał się ikoną dizajnu i pokazał innym, że wysokiej klasy audio nie musi być nudne. Teraz proponuje jego najnowszą, już trzecią wersję.


Bowers & Wilkins Zeppelin (1)


Nowy Zeppelin wygląda bardzo podobnie do swoich poprzedników – ma charakterystyczny, owalny kształt i wygląda, jak latający sterowiec. Do projektu wprowadzono jednak kilka poprawek: urządzenie dostępne jest w kolorze ciemnoszarym i jasnoszarym, a głośnik ma teraz oświetlenie otoczenia wokół podstawy, które tworzy efekt halo na metalowej podstawie.

Technika

Zeppelin jest kompletnym systemem stereo, z dedykowanymi lewymi i prawymi głośnikami zamontowanymi wokół centralnego subwoofera o średnicy 150 mm. Głośniki te są zamontowane w – jak czytamy w materiałach prasowych – „ultrasztywnej” obudowie, która została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym rozproszeniu dźwięku. Na skrajach obudowy zamontowano dwa odsprzęgane głośniki wysokotonowe. Pierwotnie zostały pomyślane o serii kolumn 600 Anniversary – są odizolowane od innych większych przetworników, co według firmy pozwala na uzyskanie „szerokiego, przestrzennego i bardzo dokładnego dźwięku”.

Bowers & Wilkins Zeppelin (2)

Głośniki wysokotonowe są sparowane z 90-milimetrowymi przetwornikami średniotonowymi, które wykorzystują technologię przetwornika stałego ze stałym zawieszeniem — tę samą technologię, którą można znaleźć w serii 800 Diamond.

Sygnał do Zeppelina można wysłać przez AirPlay 2 i aptX Adaptive Bluetooth, do dyspozycji mamy też Spotify Connect, a dzięki aplikacji możemy korzystać z serwisów streamingowych, takich jak Deezer, Tidal i Qobuz. W2022 roku dodana będzie opcja multiroom.

Cena

Bowers & Wilkins Zeppelin (2021) dostępny jest w cenie £699.

www.BOWERSWILKINS.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
BOWERS & WILKINS

Więcej o...
GŁOŚNIK BEZPRZEWODOWY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer