21 Wrzesień 2019

PX7, PX5, PI4, PI3 – nowe słuchawki od Bowers & Wilkins

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO KLAN

Bowers & Wilkins kolejny już raz urzeczywistnia swoje 50-letnie doświadczenie w tworzeniu wyrafinowanych głośników za pomocą zaawansowanych słuchawek.

Bezprzewodowe słuchawki pozwalają stworzyć kawałek swojej własnej, emocjonującej przestrzeni – niezależnie od tego, czy podróżujesz, pracujesz czy grasz. Jednak większości słuchawek albo  brakuje odpowiednich rozwiązań technicznych, aby zapewnić wrażenia prawdziwej sceny dźwiękowej, albo przedkładają one walory stylistyczne nad jakość dźwięku.

Teraz światowej sławy inżynierowie audio firmy Bowers & Wilkins przedstawiają najnowszą linię słuchawek, zaprojektowaną od podstaw według tych samych standardów akustycznych, które urzeczywistniają legendarne 50-letnie dziedzictwo głośników – w różnych wersjach dopasowanych do potrzeb muzycznych ich użytkowników.

Każda para zaczyna się od niestandardowych przetworników, opracowanych specjalnie pod kątem stylu użytkowania poszczególnych modeli – od 43-milimetrowych głośników we flagowych słuchawkach wokółusznych PX7, do ekskluzywnych podwójnych przetworników hybrydowych w sportowych słuchawkach dousznych PI3. To unikatowe zaimplementowanie autorskiej technologii przetworników w połączeniu z nową, przełomową, adaptacyjną technologią aptX, tworzy najbardziej realistyczną i wierną scenę dźwiękową wśród słuchawek dostępnych na rynku, odwzorowując dźwięk dokładnie taki, jaki został zarejestrowany w studiu. Dzięki adaptacyjnej technologii aptX można cieszyć się bezprzewodową technologią high-res podczas strumieniowania w jakości 96/24 i aktywną redukcją hałasu, która działa przy 16-krotnej częstotliwości próbkowania, aby zapewnić najwyższą wydajność bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku.

Wiodący w klasie, adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu udostępnia konfigurowalne poziomy blokowania hałasu, zapewniając doskonały dźwięk w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Każdy z nowych modeli przykuwa uwagę także oryginalnym wzornictwem Bowers & Wilkins, z doskonałym dopasowaniem i wykończeniem, specjalnie opracowanym kompozytem z włókna węglowego, silikonem i anodyzowanym aluminium. Bez względu na akustyczne oczekiwania użytkownika, Bowers & Wilkins zawsze pomaga zanurzyć się w swojej ulubionej muzyce.

PX7

Wokółuszne słuchawki PX7 pełnią rolę referencyjnej konstrukcji w obecnej gamie słuchawek Bowers & Wilkins. Zastosowane w nich głośniki opracowali i dostroili ci sami inżynierowie, którzy zaprojektowali kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond. Dzięki adaptacyjnej aktywnej redukcji hałasu model ten automatycznie reaguje na zmianę otoczenia. Wszystko po to, aby nic nie zakłócało dźwięku muzyki. Wbudowany akumulator zapewnia energię na aż 30 godzin pracy, a 15-minutowe szybkie ładowanie umożliwia słuchanie muzyki przez kolejne sześć godzin. Funkcjonalność słuchawek zwiększa wbudowana „inteligencja” wykorzystująca czujniki zbliżeniowe – wystarczy odchylić słuchawkę, aby usłyszeć co dzieje się wokół użytkownika, a samo odtwarzanie muzyki zostało wstrzymane. Ponowne zbliżenie słuchawki do ucha sprawia, że muzyka znowu zaczyna wybrzmiewać. Ponadto w słuchawkach zastosowano tryb „pass through”, który wstrzymuje odtwarzanie muzyki i redukcję hałasu, aby umożliwić słuchanie dźwięków otoczenia. Od strony stylistycznej uwagę przykuwają kompozytowe ramiona z włókna węglowego, przywołując na myśl samochody wyścigowe, a jednocześnie pozwalające obniżyć masę słuchawek

PX5

Dla miłośników uniwersalnych słuchawek nausznych Bowers & Wilkins przygotował model PX5. Źródłem emocjonującego, naturalnego brzmienia są tutaj 35-milimetrowe przetworniki, które tak jak głośniki pozostałych nowości słuchawkowych są dziełem inżynierów odpowiedzialnych za projekt kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond. Podobnie jak flagowy model, PX5 wykorzystują adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu, który skutecznie ogranicza ilość dźwięków przedostających się do uszu użytkownika z zewnątrz, bez negatywnego wpływu na jakość brzmienia. Wydajny akumulator pozwala na 25 godzin pracy słuchawek, wystarczy jednak kwadrans, aby dostarczyć ilość energii niezbędną do trzech godzin słuchania muzyki. Wysoką jakość tej kompaktowej konstrukcji potwierdza zastosowanie wytrzymałego i lekkiego włókna węglowego. Również użytkownicy tego modelu mogą korzystać z zalet wbudowanej „inteligencji” oraz trybu „pass through”.

PI4

Spośród dwóch najnowszych modeli dousznych PI4 są bardziej zaawansowaną konstrukcją. Słuchawki te łączą wygodę użytkowania z wysoką jakością dźwięku i łatwością odizolowania się od świata zewnętrznego. To m.in. zasługa 14-milimetrowych przetworników, nowego kodeka aptX oraz układu aktywnej redukcji hałasu. Ten ostatni, wykorzystując specjalne mikrofony, skutecznie minimalizuje przedostawanie się do uszu szumu ruchu ulicznego oraz odgłosów obecnych w przestrzeni publicznej oraz biurowych wnętrzach, nie wpływając przy tym na jakość brzmienia. Mimo swoich niewielkich rozmiarów słuchawki PI4 imponują czasem pracy na jednym ładowaniu – 10 godzin wystarczy, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką od rana do wieczora. Funkcja szybkiego ładowania pozwala w 15 minut zgromadzić zapas energii wystarczający na trzy godziny pracy. W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdza się nowatorskie rozwiązanie opracowane przez projektantów Bowers & Wilkins. Po wyjęciu PI4 z uszu wbudowane magnesy pozwalają spiąć obie słuchawki, automatycznie wstrzymując odtwarzanie dźwięku. Wystarczy jednak rozpiąć słuchawki i ponownie umieścić je w uszach, aby zacząć słuchanie muzyki w miejscu, w którym odtwarzanie zostało przerwane. PI4 są odporne na wodę/zachlapanie i udostępniają tryb „pass through”.

PI3

Model PI3 jest najmniejszym spośród czterech nowości słuchawkowych Bowers & Wilkins, ale tylko pod względem rozmiarów – od strony brzmieniowej jest to w pełni dojrzała konstrukcja. Wszystko dzięki technologii Bowers & Wilkins Hybrid Dual Driver, która w jednej obudowie integruje dwa specjalnie zaprojektowane przetworniki. Zbalansowany głośnik zapewnia przejrzystość wysokich tonów, drugi z głośników dba o naturalność średnich i niskich tonów, przy czym obydwa przetworniki zasilane są przez osobne wzmacniacze, co pozwala uzyskać pełny, mocny dźwięk. PI3 zostały opracowane z myślą o miłośnikach muzyki prowadzących aktywny tryb życia, a wbudowane akumulatory zapewniają energię na osiem godzin pracy, co wystarczy na pokonanie dwóch maratonów. Także i w tym modelu dostępna jest funkcja szybkiego ładowania (15 minut), wydłużająca czas pracy o dwie godziny. Funkcjonalność słuchawek zwiększa odporność na wodę/zachlapanie.

Z myślą o swoich nowych słuchawkach Bowers & Wilkins przygotował także nową wersję aplikacji (kompatybilną wstecznie), którą z łatwością można obsługiwać jedną ręką. Aplikacja wyróżnia się nowoczesną, minimalistyczną stylistyką i umożliwia m.in. personalizowanie ustawień układu redukcji hałasu i zarządzanie połączeniami.

Jako pierwsze na rynku zadebiutują słuchawki PX5. Model będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, niebieski i gwiezdna szarość, a jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 1299 zł. W listopadzie do sprzedaży trafią flagowe PX7 oraz PI4. Te pierwsze będą oferowane w kolorze srebrnym oraz gwiezdnej szarości, a ich cena to 1799 zł. Za PI4 trzeba będzie zapłacić 1299 zł, niezależnie od wybranego koloru (czarny, złoty, srebrny). Trzy kolory do wyboru (niebieski, złoty i gwiezdna szarość) będą mieli klienci zainteresowani słuchawkami PI3, które pojawią się w sprzedaży w I kwartale przyszłego roku w cenie 899 zł.Więcej o...
BOWERS & WILKINS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer