17 Marzec 2018

AKG N5005

SŁUCHAWKI

Źródło: SUPORT

W tym roku na wystawie CES 2018 w Las Vegas zaprezentowane zostały słuchawki dokanałowe AKG N5005, które umożliwiają personalizację brzmienia.

Suport, polski dystrybutor AKG, w oficjalnej informacji prasowej pisze: „AKG N5005 to słuchawki precyzyjnie wykonane z najwyższej jakości czarnej lśniącej ceramiki. Dostarczają czystą i szczegółową reprodukcję dźwięku studyjnego bez zniekształceń i strat. Dzięki pionierskiemu połączeniu przetwornika dynamicznego i poczwórnego zbalansowanego przetwornika armaturowego w każdej słuchawce, AKG zapewnia doskonale wyważone brzmienie oraz jakość dźwięku studyjnego, która była zamysłem muzyków i inżynierów”.

Polacy zwracają także uwagę na cztery wymienne filtry, które oferują możliwości dostrajania dźwięku i personalizację odsłuchu poprzez dodanie basu, brzmienia średniotonowego, wysoko-średniotonowego lub wysokich tonów. Z kolei dzięki odłączanemu kablowi z tradycyjnych słuchawek przewodowych model AKG N5005 może się przeistoczyć w słuchawki Bluetooth 4.1, pracując maksymalnie do 8 godzin na jednym łaowaniu.

Producent wyposażył swoją najnowszą propozycję w trójprzyciskowy uniwersalny pilot z mikrofonem pozwalającym na prowadzenie rozmów telefonicznych. Suport zaznacza również, że najnowsze słuchawki sygnowane logiem AKG „wykonane są z najlepszych materiałów” i wyposażone w silikonowe wkładki w czterech rozmiarach oraz wkładki typu spinfit w trzech rozmiarach (S, M, L). W zestawie znajduje się również futerał do łatwego i bezpiecznego transportu słuchawek.

Słuchawki wkrótce pojawią się w Polsce. Ich cena na naszym rynku nie jest jeszcze znana, jednak przez producenta zostały wycenione na kwotę 999 euro (ok. 4200 zł).

Specyfikacja techniczna (według producenta):

Dynamiczne pasmo przenoszenia: 10 – 40 000 Hz
Czułość: 116 dB SPL/ V przy 1 kHz
Impedancja: 18 omów
Transmiter mocy Bluetooth: 0 – 4 dbm
Transmiter modulacji Bluetooth: GFSK, ­/4 DQPSK, 8DPSK
Częstotliwość Bluetooth: 2.402 – 2.480 GHz
Profile Bluetooth: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2
Wersja Bluetooth: V4.1
Typ akumulatora: Litowo-jonowy
Akumulator: 120 mA/3,7 V
Czas ładowania: < 2 godziny
Czas odtwarzania muzyki z włączonym Bluetooth: do 8 godzin
Czas rozmów z włączonym Bluetooth: do 8 godzin
Waga: 11,4 gWięcej o...
AKG

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer