16 Styczeń 2018

AKG K550 MKIII

SŁUCHAWKI

Źródło: SUPORT

K550 MkIII to najnowsze słuchawki wokółuszne od AKG. Jak w oficjalnej informacji prasowej podaje Suport, polski dystrybutor marki, z tym modelem „pełne, przestrzenne brzmienie jeszcze nigdy nie było tak prywatnym doświadczeniem”.

W nowych nausznikach od AKG inżynierom udało się osiągnąć – zdaniem Polaków –„doskonałą równowagę pomiędzy jakością izolacji dźwięków w słuchawkach zamkniętych, a przestrzennym precyzyjnym brzmieniem konstrukcji otwartej”. W ten sposób powstały wysokiej klasy słuchawki, które powinny sprawdzić się zarówno w domu, jak i w podróży.

Model K550 MkIII wyposażony jest w przetworniki o średnicy 50 mm. Są to – warto dodać – największe przetworniki spośród tych zastosowanych w innych produktach z rodziny K. Suport zwraca także uwagę na duże, miękkie nausznice oraz specjalnie zaprojektowany pałąk, które razem zapewnić mają „niezrównany komfort dopasowania”, a także mechanizm składania na płasko 2D-Axis, pozwalający na wygodny transport słuchawek. Całość dopełnia stosunkowo lekka waga słuchawek, która umożliwia wiele godzin użytkowania oraz odpinany kabel.

Słuchawki AKG K550 MkIII są już dostępne w sprzedaży. Ich cena detaliczna wynosi 999 zł.

Specyfikacja techniczna (według producenta):

Pasmo przenoszenia: 12 – 28 000 Hz
Impedancja: 32 omy
Czułość: 114 dB SPL/V
Maksymalna moc wejścia: 200 mW
Waga: 305 gWięcej o...
AKG

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer