01 Listopad 2016

AKG N40

SŁUCHAWKI

Źródło: SUPORT

N40 to najnowsze słuchawki douszne w ofercie AKG. Mają wyróżniać się m.in. wysoką jakością użytych materiałów czy wykorzystaniem hybrydowych rozwiązań związanych z przetwornikami dynamicznymi i armaturowymi.

Model ten został doceniony w dziedzinie Hi-Res Audio przez Japan Audio Society. Ich – jak podaje Suport, polski dystrybutor marki – „znakomite brzmienie” jest efektem opatentowanej przez AKG technologii filtrów dźwiękowych. W jednym zestawie znajdują się aż trzy różne filtry dźwiękowe, które umożliwiają personalizację brzmienia oraz dostosowanie wrażeń odsłuchu do gustu użytkownika. Opcje personalizacji obejmują wzmocnienie basu, tonów średnich lub wysokich.

AKG N40 wykorzystują wysokiej klasy materiały, takie jak stal nierdzewna czy miękkie wkładki. Polski dystrybutor zwraca także uwagę na obecny w tym modelu pałąk za ucho, którego zadaniem jest zagwarantowanie użytkownikowi „maksimum wygody”. Ważną funkcjonalnością jest również możliwość wymiany kabli i wyboru pomiędzy dwoma przewodami znajdującymi się w zestawie: prostym, bez sterowania lub z wbudowanym uniwersalnym sterowaniem, przełączanym pomiędzy kompatybilnością MFI (Apple) lub Android.

„AKG N40 uosabiają legendarne brzmienie AKG i wyrafinowany design, ponadto wyposażone zostały w opatentowaną technologię umożliwiającą personalizację wrażeń odsłuchu” – mówi Michael Mauser, prezes Lifestyle Audio Division w koncernie HARMAN. „Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować użytkownikom to samo brzmienie high-res, które słyszane jest w studiach nagraniowych, prosto z ich urządzenia przenośnego będącego źródłem” – kontynuuje.

Model AKG N40 jest już dostępny w sprzedaży. W zestawie, prócz samych słuchawek, znaleźć można trzy filtry dźwiękowe, cztery pary nakładek (w rozmiarach XS, S, M oraz L), adapter samochodowy, narzędzia do czyszczenia, dwa przewody (prosty oraz z wbudowanym pilotem/mikrofonem), a także ochronne etui. Za całość trzeba zapłacić 1799 zł.

Specyfikacja techniczna:

Impedancja: 20 omów
Czułość: 115 dB SPL/V @ 1 kHz
Pasmo przenoszenia: 10 – 40 000 HzMaksymalna moc wejściowa: 10 mW
Waga: 22 gWięcej o...
AKG

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer