11 Październik 2021

Acoustic Energy AE320

AE320 jest nowym głośnikiem podłogowym brytyjskiej firmy

Źródło: Voice

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Brytyjska firma Acoustic Energy wprowadziła do sprzedaży kolumny podłogowe AE320, od teraz dostępne także w Polsce.

Acoustic Energy AE320 High Fidelity News (2)

Wykorzystano w nich trzy 130 mm głośniki średnio-niskotonowe najnowszej generacji z membranami typu  ,,sandwich”. Przetworniki zostały wykonane z wykorzystaniem zupełnie nowej ceramiczno-aluminiowej membrany o ultrapłytkim profilu z systemem napędowym pozwalającym na duże wychylenia. Jak czytamy w materiałach prasowych, cechują się dzięki temu lepszą dyspersją, lepszym rozciągnięciem basu i większą obciążalnością mocową.

Przetworniki

Dla modelu AE320 opracowany został nowy 28 mm aluminiowy tweeter, który ma wysoką obciążalność mocową i niski rezonansy własne, co pomaga w redukcji zniekształceń. Jednak główną zaletą nowego projektu jest –znowu zamateriałami prasowymi – „doskonała charakterystyka dyspersji” dzięki autorskiemu rozwiązaniu Wide Dispersion Technology. Fale dźwiękowe wytwarzane przez tweeter mają kształt dopasowany do charakteru pracy woofera, dzięki czemu sweet spot w środowisku odsłuchowym staje się znacznie szerszy.

Obudowa

W obudowie z 18 mm płyt MDF o wysokiej gęstości wykorzystano opatentowaną technologię ożebrowania, pochodzącą z serii Reference, która ma redukować podbarwienia wprowadzane przez obudowę.

Acoustic Energy AE320 High Fidelity News (1)

Bas jest wzmocniony przez tunel o podłużnym wylocie, zaprojektowany tak, aby zniwelować turbulencje powietrza. Podstawa obudowy wypełniona jest bezwładnym balastem, dodatkowo tłumiącym rezonanse i podbarwienia wprowadzane przez obudowę. Od spodu zostały zamontowane 8 mm kolce, na których wspiera się kolumna. Kolce zapewniają stabilność i solidne wsparcie, dzięki czemu głośniki mogą pracować bez rezonansów wprowadzanych przez interakcję obudowy z powierzchnią podłogi.

Wykończenie

Dostępne są trzy wersje naturalnego forniru — czarny połysk, biały połysk i satynowy orzech.

www.ACOUSTIC-ENERGY.co.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer