pl | en

Definitive Technology – numer 1 w USA nareszcie w Polsce

Największy producent głośników i kolumn głośnikowych klasy premium w USA
Definitive Technology to od wielu lat najlepiej sprzedający się w USA producent audiofilskich głośników i kolumn głośnikowych klasy premium przeznaczonych do kina domowego oraz stereo. Swój niebywały sukces zawdzięcza unikalnym na skalę światową opatentowanym technologiom, które zyskały uznanie w oczach milionów klientów oraz zostały obsypane nagrodami przez amerykańską prasę.
Wybrane modele kolumn podłogowych Definitive'a (seria BP oraz Mythos ST/STS) zyskały status absolutnie kultowych i jako jedne z nielicznych nadal odnoszą rekordowe wyniki sprzedażowe - nieosiągalne dla jakiejkolwiek innej marki klasy premium na świecie. Zaś sam Definitive uchodzi za producenta absolutnie topowych głośników przeznaczonych do kina domowego i stereo.

Szkoła dźwięku Definitive'a to przede wszystkim: realizm, niespotykanie żywe, namacalne i energetyczne brzmienie, z potężnymi tąpnięciami basowymi – zawsze wtedy kiedy jest to niezbędne, do tego znakomita głębia sceny, z bezkonkurencyjną rozdzielczością dźwięku.

Mythos STS - cena: 13 790 zł/para
Mythos ST – cena: 17 990 zł/para


Kolumny Mythos ST/STS zostały zbudowane w oparciu o unikalne, opatentowane rozwiązania:
  • głośniki w opatentowanej technologii BDSS, z podwójnym zawieszeniem, które pozwala na dużo mocniejszy wychył głośnika przy niższym poziomie zniekształceń. W efekcie 13- centymetrowy głośnik posiada skuteczność 16-centymetrowego, co zostało potwierdzone laboratoryjnymi testami.
  • aluminiowa kopułka wysokotonowa obrabiana cieplnie, pokryta dodatkowym materiałem ceramiczny
  • obudowa monocoque z wysokiej klasy ręcznie polerowanego aluminium wykorzystywanego w lotnictwie
  • aluminiowe odlewane kosze głośnikowe
  • pasywne membrany niskotonowe
  • toroidalny wzmacniacz o mocy 300 W RMS napędzający aktywny głośnik niskotonowy z membraną poimerowo-karbonową

Definitive Technology BP – seria kolumn bi-polarnych
Historia Definitive Technology sięga ponad 20 lat wstecz, kiedy to świeżo upieczeni założyciele postanowili od razu zaszokować amerykański rynek wprowadzeniem do sprzedaży tanich podłogowych kolumn bi-polarnych. Sukces serii BP wyniósł markę Definitive do panteonu najlepszych producentów kolumn kina domowego i stereo. kolumny BP ze zmianami produkowane są do dnia dzisiejszego, zaś Definitive uchodzi za najlepszego specjalistę od budowania skomplikowanych konstrukcyjnie i akustycznie kolumn bi-polarnych.

BP6 – cena: 3 695 zł/para
BP10 – cena: 5 495 zł/para


Kolumny BP10 zamiast organów w nowojorskim kościele św. Trójcy
Najlepszym potwierdzeniem jakości kolumn BP było zainstalowanie ich w kościele św Trójcy w Nowym Yorku, gdzie zastąpiły uszkodzone w ataku na WTC zabytkowe organy. Instalacja 82 kolumn Definitive, w tym 60 kolumn BP10 oraz 6 subwooferów z serii SuperCube dała hi-endowy system o mocy 16 000 watt mocy - najdoskonalej na świecie imitujący dźwięk prawdziwego instrumentu. Potwierdził to jeden z konstruktorów oryginalnych organów, Douglas Marshall, który podkreślał: "bipolarne głośniki Definitive bardzo dobrze reprodukują dźwięk ze specyficznym pogłosem, który powstaje w interakcji grających organów z kościelnymi murami. Dodatkowy atut to bardzo neutralne brzmienie z dobrym zakresem częstotliwości i wysoką odpornością na przesterowania - nawet przy bardzo wysokim poziomie głośności. To był łatwy wybór". Więcej o instalacji kolumn Definitive w kościele św Trójcy w Nowym Jorku

Definitive Technology Studio Monitor – monitory jak podłogówki
Lista innowacji zastosowanych w nowej serii Definitive Studio Monitor nie ma końca: pasywne membrany na szczycie obudowy, najnowsza generacja głośników średniotonowych z opatentowaną technologią BDSS, w końcu zupełnie nowy aluminiowy tweeter pokryty ceramiką.
Konstrukcję nowych Studio Monitor uzupełniają elementy zaprojektowane specjalnie dla tej serii: odlewane aluminiowe kosze głośników znane dotychczas z kilkukrotnie droższych hi-endowych konstrukcji, wyjątkowa obudowa ze wzmacnianego MDF-u z frontowym deflektorem oraz korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide. Zespół głośnikowy łączy unikalna zwrotnica z technologią Zobela wyposażona w mylarowe kondensatory wysokiej klasy.

Technologia BDSS II generacji w Definitive Studio Monitor to między innymi:
- aluminiowe kosze głośników
- podwójne zawieszenie głośnika
- idealnie symetryczne wychylenie głośnika
- idealnie liniowa praca głośnika
- kilku a nawet kilkunastokrotnie niższy poziom zniekształceń dźwięku potwierdzony badaniami laboratoryjnymi
- skuteczność SPL głośnika BDSS 13-cm zbliżona do tradycyjnego głośnika 16-cm
- zdecydowanie lepsze rozpraszanie średnich tonów

Studio Monitor 45 cena: 1 895 zł/para
Studio Monitor 55 cena: 2 795 zł/para
Studio Monitor 65 cena: 4 295 zł/para


Definitive Technology SuperCube – subwoofery jak dynamit!

Subwoofery linii SuperCube to połączenie:
  • bardzo grubej obudowy MDF (nawet 5 cm),
  • aktywnych i pasywnych membran – od 19 do 36 centymetrów
  • potężnego wzmacniacza o ciągłej mocy nawet 1800W RMS!
  • oraz zaawansowanego procesora DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym!
Seria SuperCube jako pierwsza na świecie została wyposażona w 56-bitowy procesor sygnału DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym. Dzięki stałej kontroli nad pracą głośników procesor DSP zapobiega wpadaniu membran w niepożądane drgania, które powodują zniekształcenia dźwięku.

Co więcej, procesor DSP posiada funkcję Multiband Dynamic Range Optimizer (M-DRO), która jest w stanie zupełnie inaczej kierować poszczególnymi zakresami pasma, tak aby redukować przesterowania tylko w danym zakresie częstotliwości!

SuperCube 4000 - cena od: 3 795 zł
SuperCube 6000 - cena od: 4 790 zł
SuperCube 8000 - cena od: 6 950 zł
Źródło: Rafko