pl | en

MC275 Limited Edition 50th Anniversary – wzmacniacz mocy

McIntosh Laboratory świętuje złotą rocznicę 50-lecia wprowadzenia na rynek pierwszego wzmacniacza MC275, poprzez wypuszczenie limitowanej edycji rocznicowej tego legendarnego urządzenia. Górna część obudowy limitowanej edycji MC275 ma elegancki złotawy kolor, a sam wzmacniacz będzie oferowany w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy, którym towarzyszy rocznicowa książka oraz specjalny luksusowy pokrowiec.

Nowy MC275 łączy w sobie współczesną wygodę użytkowania i poprawioną jakość reprodukcji dźwięku, przy zachowaniu oryginalnej gładkiego i czystego charakteru prezentacji muzyki, która uczyniła sławnym poprzednie generacje wzmacniacza w ciągu ostatnich 50 lat.

Wiceprezes McIntosh ds. sprzedaży i marketingu, Pani Linda Passaro powiedziała, iż: ,,W 1961 roku McIntosh odkrył na nowo sztukę i naukę umożliwiającą wysokiej jakości reprodukcję muzyki, poprzez wprowadzenie na rynek oryginalnego wzmacniacza lampowego MC275. Od tego momentu ten legendarny wzmacniacz, cały czas ewoluował i ustanawiał nowe standardy w zakresie jakości, muzykalności i niezawodności. Nawet po 50 latach od wyprodukowania, wiele z pierwszych MC275 nadal jest użytkowanych i chwalonych przez swoich właścicieli. Nasza nowa Limitowana Edycja wzmacniacza jest uczczeniem oryginalnej konstrukcji i sławi ją za to wszystko czym jest oraz za znaczenie jakie wywarła na kolejnych generacjach użytkowników’’.

Limitowana Edycja MC275, która posiada luksusowe złote elementy obudowy i solidne jak skała wykonanie, zawiera w sobie klasyczne układy lampowe zastosowane w 1961 roku, uznawane na świecie za szczyt niedoścignionej jakości, odtwarzania dźwięku i niezawodności. Nowa edycja posiada kilka zaawansowanych cech użytkowych, dopasowanych do obecnych gustów panujących wśród audiofilów. Główną innowacją jest wielokolorowy wyświetlacz LED, który pokazuje różne poziomy aktywności pracy wzmacniacza. Kolejną zmianą, zapożyczoną z modeli MC2301 oraz MC75, jest zastosowanie nowego układu High Speed Sentry Monitor, odpowiedzialnego za automatyczne wyłączenie się urządzenia w momencie gdy jedna z lamp ulegnie zużyciu. Kiedy zamontuje się nową lampę, wtedy wzmacniacz wróci do swojej normalnej pracy. Po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii MC275 wyposażono w układ sterowania włączaniem i wyłączaniem, który działa dzięki poprzez połączenie prostym kabelkiem wzmacniacza z innymi komponentami McIntosh.
Limitowana Edycja MC275 będzie dostępna na rynku od lutego 2012 roku.

Źródło: Hi-Fi Club