pl | en

Ancient Audio Prime vs Air

Witam pana!

Chciałbym pana poprosić o podzielenie się wrażeniami z odsłuchu AA Air, szczególnie w porównaniu z AA Primem, którego znam, cenię i niebawem mam nadzieję nabyć (jeśli nie Aira); wiem że Air jest przystosowany do upgrejdów na USB itd., niemniej jednak mnie interesowałaby przede wszystkim kwestią brzmienia.

Druga kwestia to zestaw Prime/Single Six + Gemme Katana (które za 2 tyg. lądują u mnie, konstrukcje jak dla mnie zjawiskowe brzmieniowo) - jak pan myśli, czy 18 W Single Six napędzi Katany? Tak czy inaczej będzie rzecz jasna odsłuch u mnie, niemniej jednak jestem ciekaw, jakie są pana odczucia; podłączyłem monobloki Audionemesis pod Katany i było "tylko" dobrze (brakło oddechu i energii troszkę...), na dzień dzisiejszy Katany zagrają z zestawem pre/końcówka Ushera, źródło przetwornik VLE (czekam na firmowy transport). Tak, jak dla mnie zestaw świetny, ale wiem, że można lepiej, stąd pokusa odsłuchu AA.

Być może inne sugestie?

Pozdrawiam
MateuszWitam!

Air i Prime to jednak dwa różne światy - ten ostatni można porównywać bezpośrednio z Grandem i choć są inne, to jednak to podobna liga. Prime jest super, szczególnie, że teraz dostępny jest w dobrych pieniądzach, ale Air jest gładszy, bardziej analogowy, ma znacznie lepszą przestrzeń. Gra tak jakoś "spokojniej"...

A te 18 W powinny napędzić Katany, chociaż te kolumny potrafią też super zagrać z mocnym piecem. Single Six to lampa, niezwykle wydajna prądowo, więc nie powinno być cienia problemu. I raczej tego bym się trzymał :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła


Witam pana!

I jestem po odsłuchu, Air to siwy dym! Rzeczywiście lepszy od Prime'a, fenomenalny; Single Six swobodnie napędziły Katany, cała konfiguracja - powiem, świetna.

Co do źródła i głośników jest chyba pozamiatane (Air, Katana), jeśli chodzi o końcówkę mocy – korci, aby jeszcze poeksperymentować na spokojnie... Z moją końcówką Ushera rówież było super, chociaż Single Six to lepsza końcówka, ale na pewno nie 5 razy jak w cennikach ;-)

Spróbuję:
- KR Audio
- Air Tight monobloki na 211
- Nat Audio monobloki na 211, jeśli gdzieś je znajdę 
- Tri monobloki na 300B
- Accuphase A-35 (następca A-30, 30W Klasa A)

Będzie zabawa!

MateuszFajnie :) Gratuluję wyboru – proszę dać znać, co z tego wszystkiego wyszło.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła