pl | en

| UPGRADE ZESTAWU SŁUCHAWKOWEGO

Dzień dobry Panu!

W wyniku pewnego splotu okoliczności stałem się posiadaczem strumieniowca Pioneer N-30AE i wzmacniacza słuchawkowego Vincent KHV-111 Mk II. Jeśli chodzi o słuchawki, do niedawna (z innym zestawem) pracowały u mnie Beyerdynamic DT 860. Do słuchania na obecnym sprzęcie postanowiłem zainwestować w nauszniki i nabyłem Sennheisery HD600. Z tego połączenia jestem bardzo zadowolony, ale... No właśnie, w miarę niskim kosztem postanowiłem jakoś ten, jakże skromny, zestaw podrasować. Do tej pory wymieniłem bezpieczniki we wzmacniaczu na AHP (delikatna zmiana na lepsze). I tu wielka prośba do Pana o jakieś sugestie dotyczące drobnych upgrejdów, dzięki którym będę miał większą przyjemność z odbioru muzyki. Zdaję sobie sprawę, że w tym celu pewnie należałoby wymienić źródło, ale na razie nie wchodzi to w rachubę. Dodam, że wszystko jest połączone przewodami „no name”. Muzyki słucham z Tidala Hi-Fi.

Serdecznie pozdrawiam
Łukasz


Panie Łukaszu!

Pierwszą poprawką, jaką należałoby wykonać, to wymiana kabla ethernetowego na lepszy. Potem można pomyśleć o zasilaniu dla routera - to zawsze slaby punkt systemów opartych na plikach. A w końcu można kupić niedrogi przełącznik LAN (ma taki firma CHord Company).
A następnie - nowy kabel do słuchawek i jakaś platforma pod odtwarzacz i coś do dociśnięcia jego górnej ścianki. To stosunkowo niedrogie, pewne rzeczy, które zawsze działają!

Pozdrawiam i życzę spokoju!
Wojtek Pacuła