pl | en

Witam serdecznie!

Pytanie zadane u Źródła ma więcej sensu i szans na racjonalną odpowiedź

Dlatego chciałem Was zapytać dwie sprawy.

Wygląda to tak:
Doznałem pewnego szoku po wymianie kabla zasilającego na Beldena 19364 dł. 1,8 m jako kabla do odtwarzacza (DCD1500AE) i idę dalej tym tropem szukając kabla do wzmacniacza lub jeszcze lepszego kabla do źródła. Mam dwa takie Beldeny, ale we wzmacniaczu (PMA200AE) zmienia się (jeśli w ogóle) to niewiele. Natomiast dla źródła różnica jest kolosalna. Moja teoria jest taka, że kabel ma największe znacznie dla źródła. Szukam więc muzykalnego kabla zasilającego. Kabel nie powinien nic „wyostrzać”, powinien być neutralny, a jeśli już to raczej powinien być „słodki”, delikatny, „analogowy”, grający bardziej średnicą, ale ze świetną przestrzenią i bez rozmazywania. Raczej ciemnego niż jasnego oczywiście (w ramach generalnej neutralności).

Podobny temat mam z kablami głośnikowymi do bi-wire (postanowiłem wrócić do tematu) – tutaj typuję Suprę Quadrax lub Melodikę 2540 – po podzieleniu żył (choć na razie nie wiem jak). Te kable głośnikowe to grupa racjonalna – dobra relacja cena/rezultat, ale chętnie posłucham innej rady.

Pozdrawiam,
Przemysław

P.S. Kolumny to monitory Paradigm Reference Studio 20 v.4 wspierane przez subwoofer, Velodyne CHTR10R, który dostaje sygnał po precyzyjnej korekcji cyfrowej zrobionej przez Velodyne SMS-1 (dzięki temu bas jest, moim zdaniem znakomity). Denon to nie jest mój wybór – po prostu przypadek/okazja transakcyjna niemożliwa do odrzucenia.
Witam!

To święta prawda – kabel sieciowy zmienia dźwięk w niesamowity sposób :)
I rzeczywiście – bardziej zmienia się dźwięk źródła niż wzmacniacza. Ale na przykład firma Siltech uważa, że najważniejszy jest właśnie wzmacniacz – być może wszystko zależy od konstrukcji konkretnego kabla. Proszę posłuchać kabla WK Audio THE TWO, będzie bardzo dobrze. Jeśli chodzi o kable głośnikowe, to zarówno Supra, jak i Melodika to bardzo dobry wybór, musi pan sam zadecydować u siebie, który zgra się lepiej z pańskim systemem. Ale najpierw posłuchałbym kabla dc-components LS-3.4, który właśnie testowaliśmy – jest tam wszystko, czego pan szuka.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła