14 Maj 2018

GAD Records – nowości wydawnicze (maj 2018)

MUZYKA

Źródło: GAD RECORDS

O krążku Kroniki Filmowe. Polish Library Music 1963-78 tak pisaliśmy w newsie z 1 listopada 2017 roku (TUTAJ): „Bardzo ciekawą propozycję stanowi również album z muzyką ilustracyjną towarzyszącą wydaniom Polskiej Kroniki Filmowej. Soul Service DJ Team, znany z kompilacji z polskim funkiem (i nie tylko), przedarł się razem z GAD Records przez archiwa Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, wybierając spośród licznych sesji trzynaście unikatowych utworów. Kroniki Filmowe przynoszą muzykę o bardzo szerokiej rozpiętości stylistycznej: od dźwiękowych eksperymentów Augustyna Blocha i Mateusza Święcickiego, przez swingujące tematy Polish Jazz Quartetu i Kwintetu Bogusława Rudzińskiego, po rockowo-funkowe szaleństwa SBB i Waldemara Parzyńskiego z Novi Singers. Znalazły się tutaj i legendarne składy big-bitowe (Czterech), jak i duże radiowe zespoły (Orkiestra PRiTV w Poznaniu pod dyr. Zbigniewa Górnego). Materiał zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W książeczce znalazł się szkic o polskiej muzyce ilustracyjnej. Z kolei za okładkę odpowiedzialny jest artysta Dawid Ryski”.

Wówczas do sprzedaży trafiła wersja na płycie CD, którą dziś uzupełnia wersja winylowa. Półki sklepowe zasilone zostaną łącznie 500 sztukami winylowej Kroniki Filmowej; mowa tu o 300 egzemplarzach standardowych oraz 200 kolorowych. Chętni mogą już teraz składać zamówienia za pośrednictwem sklepu internetowego Kultowe Nagrania (TUTAJ). Cena płyty wynosi 70 zł (+ koszty przesyłki).Więcej o...
GAD RECORDS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer