13 Lipiec 2017

GAD Records – nowości wydawnicze (lipiec 2017)

MUZYKA

Źródło: GAD RECORDS

Oferta wytwórni GAD Records została poszerzona o muzykę z filmu „Akademia Pana Kleksa” na winylu. Ten kultowy już soundtrack ujrzał światło dzienne w dwóch różnych (i obu limitowanych) edycjach: kolorowej oraz limitowanej.

Dwuczęściowy film Krzysztofa Gradowskiego z 1983 roku obejrzało ponad 14 milionów widzów. W momencie premiery obrazu ukazała się także płyta wypełniona głównie piosenkami z filmu i kilkoma tematami instrumentalnymi – w wersjach przygotowanych specjalnie na płytę. Nigdy jednak – przynajmniej do tej pory – nie ukazała się jednak oryginalna muzyka ilustracyjna, zarejestrowana przez czołówkę polskich muzyków sesyjnych (Marek Stefankiewicz, Arkadiusz Żak, Winicjusz Chróst i inni) oraz muzyków orkiestrowych. Jak deklaruje wytwórnia, w skład tego krążka wchodzą „gwiezdne eskapady w dyskotekowych rytmach, syntezatorowe miniatury i liryczne tematy zaaranżowane z rozmachem na orkiestrę. Jedna z najbardziej kolorowych ścieżek dźwiękowych w historii polskiego kina – podobnie jak i sam film”.

Wszystkie nagrania zostały zremasterowane z oryginalnych taśm z sesji nagraniowych, jakie zachowały się w archiwum artysty. Utwory znane wcześniej z winylowej płyty Poltonu pojawiają się w odmiennych, filmowych wersjach.

Soundtrack z „Akademii Pana Kleksa” na czarnym winylu – limitowanym do 500 egzemplarzy – można zamawiać TUTAJ. Niestety limitowana do 250 sztuk kolorowa wersja albumu została już wyprzedana (więcej TUTAJ).Więcej o...
GAD RECORDS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer