pl | en

MCINTOSH MC302 - wzmacniacz mocy

Ucieleśnienie marzeń audiofila, a zarazem kwintesencja filozofii McIntosha, to wzmacniacz o dużej mocy wyjściowej, liczonej nie w dziesiątkach, ale setkach watów. Takim jest nowa, stereofoniczna końcówka MC302 o mocy 300 W na kanał. Nie szkodzi, że pewnie nigdy ich nie wykorzystamy ale duża wydajność prądowa tego urządzenia przekłada się na jego możliwości soniczne czyli lepszą stereofonię i głębię brzmienia.

Pod względem projektu, konstrukcji czy wyposażenia, MC302 jest bliźniakiem jeszcze mocniejszego modelu MC452 i oferuje niemal wszystkie rozwiązania i walory tamtego urządzenia. Spotkamy tu więc niezwykłe transformatory, słynny patent McIntosha – autoformery. Te wyrafinowane pod względem technologicznym autotransformatory dbają o właściwe wysterowanie kolumn o różnej impedancji (2-8 Ω). Dostosowując poziom sygnału do zmiennego obciążenia zapewniają maksymalną efektywność przekazywanej energii, a jednocześnie – niski poziom zniekształceń.

Oprócz autoformerów, nad poprawnym funkcjonowaniem i bezpieczeństwem samej końcówki jak i podłączonych kolumn, czuwają kolejne układy, jak Thermal Trak firmy On Semiconductor, śledzący i na bieżąco stabilizujący temperaturę pracy tranzystorów poprzez regulację biasu, Sentry Monitor kontrolujący parametry przepływającego prądu oraz Power Guard zapobiegający przesterowaniu.

Jest nad czym czuwać skoro w szczycie wzmacniacz może dostarczyć prąd o natężeniu 60 A (1200 W), w czym swój udział mają dwa duże kondensatory filtrujące, magazynujące 140 J. Wielopoziomowy i wieloetapowy system monitoringu i regulacji warunków pracy wzmacniacza ma zasadniczy wpływ na jego niezawodność i żywotność.

Cena: 20 000 zł


Źródło: HIFI CLUB