pl | en

DLS HQL1 interkonekt analogowy

DLS HQL1 to najnowszy i zarazem najdroższy interkonekt analogowy szwedzkiego producenta, przeznaczony do połączeń quasi-zbalansowanych w zestawach domowego hi-fi. Posiada zaawansowany system ekranowania składający się z dwóch warstw – wewnętrznej z półprzewodnikowej plecionki nylonowej i zewnętrznej z folii aluminiowej. Tak solidne podwójne ekranowanie zapewnia niezwykle skuteczną ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, które mogłyby mieć negatywny wpływ na dźwięk.

Przewodniki użyte w konstrukcji HQL1 wykonane są z beztlenowej miedzi i posiadają powierzchnię przekroju rzędu 2 x 0,54 mm2, oraz bardzo niski opór elektryczny wynoszący 0,032 Ω/m.

Wewnętrzną izolację kabla stanowi pianka polietylenowa, zapewniająca niezwykle niską indukcyjność - 45 pF/m i szybkość przesyłu elektronów na poziomie aż 78% prędkości światła. Kabel ten zakończony jest wysokiej jakości złoconymi wtykami, izolowanymi teflonem typu Ultimate RCA z blokadą, zaś sam interkonekt jest dostarczany w eleganckim tekturowym pudełku wyściełanym gąbką.

Brzmienie kabla HQL1 można określić jako bardzo wyraziste, przejrzyste i dynamiczne z obszerną przestrzenią - interkonekt ten jest świetną propozycją dla osób, które do swojego systemu chcą wnieść więcej blasku, przestrzeni i czystości

Cena: 690 zł (1 m)


Źródło: Best-Audio