pl | en

Cambridge Audio Azur 751BD – uniwersalny odtwarzacz Blu-ray 3D

Przedstawiamy najlepiej brzmiący odtwarzacz Blu-ray 3D!!!
Jeżeli dźwięk jest tak dla ciebie równie ważny, co wysoka jakość obrazu, nowy 751BD będzie właśnie tym odtwarzaczem Blu-ray 3D, na który czekałeś.
Azur 751BD wspiera format 3D, wszystkie najnowsze formaty dźwięku HD, wyposażony jest w procesor wideo QDEO oraz układ upsamplingu sygnału audio firmy Anagram Technologies. Jest przy tym urządzeniem łatwym w obsłudze, gwarantującym reprodukcję muzyki i obrazu w wyjątkowej jakości.

Jedyny odtwarzacz jakiego będziesz potrzebował!
Azur 751BD jest prawdziwie uniwersalnym odtwarzaczem – potrafi bez problemu odczytać nie tylko dyski Blu-ray 3D, ale także CD, HDCD, DVD-Video, DVD-Audio i SACD.

Podłącz dwa ekrany
Dzięki dwóm wyjściom HDMI, 751BD może dostarczyć sygnał audio i wideo 3D do dwóch odrębnych ekranów. Oba wyjścia są kompatybilne z HDMI 1.4 z 3DTV oraz Deep Colour. Różnią się od siebie tym, że główne wyjście HDMI wyposażone jest w najlepszy na rynku, stosowany w studiach posprodukcyjnych wideo skaler Marvell QDEO z redukcją szumu “Motion Adaptive” dający lepszy, czystszy obraz pozbawiony zniekształceń obraz.
751 BD oferuje niesamowitą jakość obrazu z płyt Blu-ray, a także niedoścignioną jakość w przypadku klasycznych płyt DVD, z których obraz może być skalowany do rozdzielczości 1080p.

Wszechstronne wsparcie formatów
751 BD potrafi dekodować najnowsze formaty dźwięku, w tym Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio. Sygnały te mogą być też przesłane w pierwotnej formie lub w postaci PCM do amplitunera poprzez kabel HDMI.

Audiofilskie szaleństwo
Brzmienie 751BD odróżnia ten odtwarzacz od jego konkurentów dzięki prawdziwie audiofilskiej liście komponentów. Zapierająca dech specyfikacja ujawnia takie skarby, jak pięć przetworników cyfrowo-analogowych Wolfson WM8740 24/192 kHz, układ upsamplingu Anagram Technologies Q5 192 kHz i szeroki wybór filtrów cyfrowych. To wszystko zapewnia niespotykaną dotąd dynamikę i czystość dźwięku z ulubionych filmów i audiofilską jakość muzyki. 751 BD wspiera też formaty wysokiej rozdzielczości, takie jak DVD-A i SACD i... standardowe, poczciwe CD.

Zaprojektowany dla całej rodziny
Przy tak fantastycznej specyfikacji można by się spodziewać, że długo trzeba się będzie przyzwyczajać do obsługi urządzenia – nic z tego! Odtwarzacz cechuje się łatwą obsługą, także dzięki podstawowym przyciskom na ergonomicznym panelu przednim i bardziej zaawansowanymi ustawieniami poprzez menu ekranowe. To ciche urządzenie, a zarazem szybkie w działaniu – bez żadnych opóźnień uzyskujemy dostęp do wszystkich odtwarzanych materiałów.
Dodatkowe atuty to estetyka i wysokiej jakości komponenty. Solidna obudowa oraz świetnie wytłumione chassis, izolujące od drgań z zewnątrz
Transmiter bezprzewodowy w zestawie
751BD jest przygotowany do bezprzewodowego połączenia z internetem. Obsługuje formaty interaktywne, takie jak BD Profil 2.0 (BD Live i BonusView).
Dzięki kombinacji możliwości multiformatowych, odtwarzaniu 3D oraz nieograniczonej możliwości dotwarzania płyt audio, 751 BD jest gotowy na to, by pokazać jak może brzmieć wysokiej klasy odtwarzacz BD.

Zalety
• Odtwarzanie dysków Blu-ray (również 3D), CD, HDCD, DVD-Video, DVD-Audio, Super Audio CD
• Procesor wideo Marvell QDEO
• Upsampling Anagram Technologies Q5 192 kHz – zastosowany wcześniej w orzetworniku DacMagic i odtwarzaczu CD Azur 840C
• Dekodowanie bezstratnych formatów Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio i DTS-HD High Resolution Audio w stereo, 5.1 lub 7.1
Wyjście 7.1 analogowego sygnału audio
• 5 x DAC Wolfson WM8740 24 bitów/192 kHz, gwarantujący wysokiej klasy dźwięk
• Wybór cyfrowych filtrów – faza liniowa/faza minimalna/filtr “brick wall”
• Tryb Pure Audio chroni sygnał audio przed degradacją i interferencjami z sygnałem wideo
• Pamięć wewnętrzna 1 GB oraz 2 x gniazdo USB 2.0, a także 1 x gniazdo e-SATA dla zewnętrznych pamięci przenośnych i twardych dysków (HDD)
• Nowe, łatwe i kolorowe menu ekranowe OSD (On Screen Display)
• Szybkie przejście ze standby do pracy oraz szybkie ładowanie płyt
• Nowy obwód standby – pobór mocy poniżej 0,5 W
• Obsługa Profilu 2.0 (BD-Live i Bonus View). Przewodowe i bezprzewodowe połączenie internetowe (802.11 b/g/n). Dołączony transmiter bezprzewodowy.
• Pilot zdalnego sterowania Azur Navigator:
- kontroluje wszystkie produkowane i przyszłe modele wzmacniaczy i amplitunerów Cambridge Audio,
- wysyła komendy dla instalacji Custom.
• Metalowa obudowa oraz sztywne, akustycznie wytłumione chassis
• Pełna kontrola poprzez RS232
• Wyświetlacz fluorescencyjny (VFD)
• Dostępny w czarnym kolorze

Uniwersalny odtwarzacz o audiofilskim brzmieniu i znakomitym obrazie
Wiemy jak obszerne są kolekcje filmów w naszych domach, więc podczas projektowania odtwarzacza wzięto pod uwagę to, żeby BD751 jak najlepiej odtwarzał płyty DVD.
Dlatego też główne wyjście HDMI wyposażono w skaler Marvell QDEO z funkcją redukcji szumów i innymi rozwiązaniami, które poprawiają obraz z wszystkich typów dysków.
Ponieważ jest to odtwarzacz uniwersalny, wyposażono go również w dwa wejścia USB oraz port e-SATA na panelu tylnym, dzięki którym można cieszyć się wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem z przenośnych dysków.

Niewyobrażalna jakość obrazu
Odtwarzacz 751 BD ma na pokładzie wszystko, co potrzebne do przesyłania obrazu – od wyjść HDMI poprzez wyjścia cyfrowe i analogowe. Jego mocnymi stronami są wyjątkowa wszechstronność oraz możliwość podłączenia do jakiegokolwiek typu ekranu, telewizora lub projektora.

Najnowsze formaty dźwięku łącznie z bezstratnymi, takimi jak Dolby TrueHD i DTS HD Master ukażą możliwości drzemiące w dźwięku z płyt Blu-ray. Wszystkie formaty mogą być przesyłane za pomocą HDMI do amplitunera AV w formatach,w jakich zostały zapisane. Zdublowane wyjście HDMI pozwala na podłączenie starszych amplitunerów, niekompatybilnych z 3D (przesyłamy nim dźwięk), podczas gdy za pomocą drugiego gniazda możemy przesłać obraz 3D bezpośrednio do telewizora. Dla dysków DVD przewidziano skaler wideo do 1080p, poprawiający tym samym jakość obrazu twojej domowej kolekcji.

Dynamit audio
751 BD jest idealnym, bezkompromisowym wyborem dla audiofiliów spragnionych najwyższej jakości brzmienia audio ze standardowych systemów stereofonicznych oraz wielokanałowych. Pięć przetworników cyfrowo-analogowych Wolfson WM8740 zapewnia prawidłowe dekodowanie sygnału w każdym kanale, a upsampling Anagram Technologies Q5 192 kHz poprawi jakość dźwięku zarówno z Blu-raya, jak i z DVD, i CD.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat upsamplera Q5 odwiedź stronę www.cambridgeaudio.com/Q5.

Obok wysokiej jakości dekodowania sygnału, odtwarzacz oferuje szeroką gamę filtrów cyfrowych. Faza liniowa, minimalna faza oraz stromy filtr typu “brick wall”- wszystkie można dostosować do indywidualnych potrzeb. Co więcej, w trybie Pure Audio wyłączane są wszystkie obwody wideo, dzięki czemu otrzymujemy niezniekształcony sygnał audio.

751 BD jest kolejnym urządzeniem Cambridge Audio, które zachowuje bogate muzyczne dziedzictwo firmy, wspomagając takie muzyczne formaty, jak DVD-Audio i SACD. Sygnał z nich może być wysyłany na zewnątrz przez analogowe wyjścia audio stereo lub 7.1. Wyjście 7.1 jest odpowiednie dla starszych amplitunerów, które nie są wyposażone w wejścia HDMI.

Przyjazny dla Ziemi
Ekologia jest dla nas bardzo ważną kategorią i wyzwaniem. Dlatego też 751BD jest przykładem na to, jak można oszczędzać energię. Minimalny pobór mocy w trybie pracy oraz naprawdę niewielki pobór w trybie standby (poniżej 0,5 W) czyni go przyjaznym dla środowiska.

Jego piękno leży głębiej niż zewnętrzna powłoka...
Specjalna obudowa, która pasuje także do starszych urządzeń Cambridge Audio, charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na drgania – w strategicznych punktach jest wytłumiona. Frontowy panel jest polerowany, a chassis, które jest również akustycznie wytłumione, wyposażone jest w nóżki tłumiące drgania. Suma tych wszystkich detali, tak ważnych dla użytkowników, tworzy aurę luksusu i czyni z BD751 niepokonanego gracza sceny audio-wideo i audiofilskiej.
Ergonomiczny pilot Azur Navigator oferuje pełną kontrolę nad odtwarzaczem, ale także możliwość kontrolowania innych urządzeń Cambridge Audio.

Co drzemie w środku?
1. Uniwersalny transport – 751BD oferuje najwyższą jakość odczytu płyt Blu-ray, DVD, DVD-A, SACD, CD, AVCHD i HDCD.
2. Przetwornik DAC Wolfson – 5 oddzielnych przetworników dla każdego kanału zapewnia najwyższą precyzję dekodowania sygnału audio.
3. Skaler wideo Marvel QDEO – odtwarzacz dostarcza niesamowity obraz z płyt DVD, które teraz mogą być prezentowane w rozdzielczości 1080p.
4. DSP Anagram Q5 – technologia Cambridge Audio związana z upsamplingiem, w oparciu o układ DSP Anagram Q5 192 kHz, zapożyczona z wielokrotnie nagradzanego odtwarzacza Azur CD 840C. Upsampling zamienia każdy sygnał na postać 24 bity, 192 kHz i poprawia brzmienie, oferując audiofilski miód dla uszu zarówno z płyt muzycznych jak i filmów.
5. Układ dekodujący Mediatek – oferujący odtwarzanie 3D oraz dekodowanie sygnałów audio, takich jak Dolby TrueHD i DTS HD Master oraz Dolby Digital Plus.
6. Nowoczesny zasilacz impulsowy, z niskim poborem mocy w trybie standby – poniżej 1 W.
7. Analogowy, liniowy zasilacz dla sekcji audio – 751BD oferuje wyjście stereo 2-kanałowe, tryb Pure Audio dla osiągnięcia audiofilskiego poziomu brzmienia oraz wyjścia analogowe wielokanałowe 7.1 dla wysłania sygnału wielokanałowego z płyt SACD i DVD-Audio do amplitunerów starszego typu, nieposiadających wejść HDMI.

Cena: 4590 zł


Źródło: AUDIO CENTER Poland