25 Lipiec 2018

Tonsil CALIPSO 40

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: WHITE MAGICK

Model Calipso 40 został zaprojektowany w taki sposób, aby – jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez producenta – „spełnić wymogi wymagających słuchaczy”. O odpowiednią jakość dźwięku zadbać ma między innymi zupełnie nowe konstrukcje głośników nisko-, średnio i wysokotonowych.

Konstrukcje głośników nisko- i średniotonowego oparto o nowe kosze aluminiowe, które zostały wykonane metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu Al. Głośnik niskotonowy posiada zawieszenie, które wykonane zostało ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej. Co ciekawe, w tym głośniku membrana została wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Nowością w głośniku niskotonowym jest również obwód magnetyczny, który zapewnia linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej.

Warto wspomnieć, że inżynierowie Tonsil skonstruowali od podstaw głośnik średniotonowy. Membrana, tak jak w przypadku głośnika niskotonowego została również wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Głośnik wysokotonowy jest oparty na miękko zawieszonej kopułce tytanowej oraz posiada nowy obwód magnetyczny.

Kolumny Tonsil Calipso 40 oferują – zdaniem producenta – „całkowicie nowy design”. „Jest to połączenie nowoczesności – czytamy w informacji prasowej – z zachowaniem klasycznych, eleganckich linii”. Warto nadmienić, iż producent planuje w przyszłości wprowadzenie także pięć innych modeli tej serii, między innymi modeli podstawkowych w wersji pasywnej oraz, co interesujące, aktywnej. Będzie to pierwszy w historii producenta model wyposażony we wzmacniacz oraz oferujący między innymi łączność Bluetooth.

Pierwsze kolumny Calipso 40 są już dostępne na rynku. Chętni mogą zdecydować się na jedną z trzech wersji kolorystycznych: czarną oraz dwukolorowe – czerwono-czarną oraz biało-czarną. Niebawem w sklepach mają także pojawić się dwie kolejne opcje: całkowicie biała oraz w fornirze. Cena detaliczna modelu wynosi 4998 zł.Więcej o...
TONSIL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer